Sliver Sports Car on driveway

Projektując ogród i otoczenie naszego domu skupiamy się często na względach estetycznych. Jednak w przypadku podjazdu czy miejsca parkingowego przed domem bardzo dużą rolę odgrywają względy czysto praktyczne i funkcjonalne. Jesteś ciekaw, jak samodzielnie wykonać podjazd i jak zrobić to tanio? Jeśli tak to sprawdź nasz poradnik.

Eko kratka trawnikowa G4 – gdzie znajdzie zastosowanie?

Kratka trawnikowa to ekonomiczny i łatwy w montażu sposób na wyrównanie i utwardzenie różnego rodzaju płaskich powierzchni. Wbrew nazwie eko kratkę trawnikową możemy stosować nie tylko na trawniku. Można równie dobrze obsadzić kratkę roślinami okrywowymi, ozdobnymi czy wysypać różnego rodzaju kruszywami. Cena kratki trawnikowej, w przeliczeniu na metr kwadratowy, jest stosunkowo podobna do cen kostki brukowej. Jednak prawdziwa oszczędność wiąże się z montażem tego materiału. Montaż kratki trawnikowej jest na tyle łatwy, że możemy wykonać go samodzielnie, bez wsparcia zewnętrznego wykonawcy. Zadanie to ułatwia dodatkowo fakt, że praktycznie każdy producent kratki trawnikowej udostępnia instrukcje i poradniki na temat tego, jak układać kratkę trawnikową.

Eko kratka na podjazd

Wspomnieliśmy już, że eko kratka ma dużo więcej zastosowań niż samo utwardzanie trawników. Jeśli dobierzemy odpowiedni rodzaj kratki możemy za jej pomocą wykonać podjazd przed domem czy firmą. Powierzchnia przeznaczona do ruchu kołowego musi być oczywiście dużo odporniejsza niż trawnik. Z tego względu bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego rodzaju eko kratki na podjazd czy parking.

Eko kratka parkingowa czy drogowa cechuje się zwykle nieco grubszymi ściankami od wersji przeznaczonych tylko dla ruchu pieszego. Przykładowo eko kratka geoSYSTEM G4 posiada ścianki o grubości około 4 mm. Dzięki temu oraz specjalnej konstrukcji, ta uniwersalna eko kratka jest w stanie sprostać obciążeniom wynoszącym nawet 250 ton na metr kwadratowy. Kratkę na podjazd możemy wypełnić zarówno kruszywem jak i obsadzić trawą. Pozwala to na stworzenie podjazdu komponującego się z całością ogrodu.

Eko kratka parkingowa na podwórzu

Odporność na duże obciążenia i wytrzymałość sprawiają, że eko kratka parkingowa to materiał nadający się również do wykonania regularnie użytkowanych miejsc parkingowych. Kratka parkingowa o odpowiednich parametrach pozwoli stworzyć trwały i solidny parking nie tylko na podwórku, ale także przed firmą czy nawet obiektem handlowym. Przed wyborem konkretnego rodzaju kratki należy zapoznać się z jej pełną specyfikacją techniczną i parametrami. Tego rodzaju informacje możecie znaleźć na przykład na stronie www.geoproduct.pl.

Szukasz taniego i łatwego w montażu sposobu na wykonanie podjazdu przed domem? Jeśli tak to zdecydowanie warto zainteresować się ofertą przystosowanych do tego kratek ogrodowych. Taki podjazd z łatwością wykonasz samodzielnie i dostosujesz do własnych potrzeb.