W celu zagwarantowania optymalnego stanu dachu i zapewnienia długiego okresu jego użytkowania konieczne jest regularne sprawdzanie jego stanu i usuwanie na bieżąco ewentualnych usterek. Kontrola stanu dachu powinna obejmować stan krawędzi, kosze czy system rynnowy. Przeprowadza się ją po około 3 latach eksploatacji, następnie powtarzając tę czynność już co roku.

Konserwacja ma znaczenie

Dzięki odpowiedniej konserwacji dach nie tylko lepiej się prezentuje, ale przede wszystkim możliwie najlepiej spełnia swoją funkcję. Prowadzenie regularnych kontroli i usuwanie ewentualnych usterek pozwala uniknąć pojawiania się nieszczelności. Te z kolei mają natomiast duży wpływ na trwałość konstrukcji budynku, a także na izolacyjność cieplną czy ryzyko pojawienia się grzybów. Odpowiednia konserwacja to więc większy komfort dla domowników, mniejsze straty energetyczne i mniejsze koszty – niższe rachunki za ogrzewanie czy brak konieczności wymiany całego pokrycia dachowego.

Konserwacja z użyciem Hydronylonu

O ile kontrole dachu przeprowadza się raz na rok, to konserwacja dachów powinna mieć miejsce nie rzadziej niż co 5 lat. Po tym okresie dach na pewno będzie wymagał odświeżenia. Istnieje wiele materiałów, z użyciem których może być przeprowadzana konserwacja dachów, jednak najlepiej sięgnąć po taki, który pozwoli wydłużyć żywotność pokrycia nawet do 10 lat. W tej roli doskonale sprawdzi się Hydronylon. Jest to płynna membrana tworząca powłokę ochronną dla dachu. Nadaje się do renowacji okryć dachowych wykonanych z papy, blachy czy pianki poliuretanowej. Hydronylon znajdzie zastosowanie zarówno jako materiał do wykonania nowej powłoki ochronnej, jak i produkt do uszczelnienia kominów czy wypustów albo wykonywania uszczelnień miejscowych. Nie tylko poprawia estetykę i funkcjonalność dachu, ale także umożliwia schłodzenie poddasza. Co ważne, jest to materiał trwały, ekologiczny i bezpieczny. Do jego aplikacji nie jest konieczne stosowanie otwartego ognia, a niska zawartość lotnych związków organicznych sprawia, że materiał jest przyjazny ludziom i środowisku. Dzięki wykorzystaniu Hydronylonu można zaoszczędzić czas i pieniądze – zamiast wykonywać całkowicie nowe pokrycie dachowe, wystarczy użyć Hydronylonu do naprawienia nieszczelności.