kolory do sypialni

Jak najszybciej odmienić oblicze naszej sypialni? Kupić nowe łóżko? Zmienić meble? A gdzie tam – wystarczy zasłonić wszystkie meble folią, kupić nowy, świeży kolor i pomalować nim ściany. Taka zmiana wystroju zajmie nam dosłownie jeden dzień, zwłaszcza, jeżeli bliscy nam pomogą.

Najlepsze kolory do sypialni

A co, jeżeli jeszcze nie mamy swojej sypialni? Nic straconego! Jeżeli prace remontowe dobiegają końca, a naszym ścianom brakuje koloru, to najlepszy moment na podjęcie decyzji. Część ludzi lubi jasne pomieszczenia, część uważa, że w sypialni powinien panować nastrojowy półmrok. Odpowiednie barwy pomagają zaaranżować pomieszczenie na idealne, wystarczy tylko z góry przemyśleć, które kolory będą dla nas najbardziej odpowiednie. Jasne barwy zachęcają nas do wstawania, sugerowane są więc ludziom, którzy nie są rannymi ptaszkami. Dlaczego? Rozświetlony pokój bardziej namawia do wkroczenia w jasny dzień. W ciemnym pokoju zaś nie do końca chcemy wstawać, bo aura do tego nie zachęca. Jak więc wybrać odpowiednie barwy?

Własna sypialnia

Sypialnię, jeżeli chodzi o kolory, można podzielić na dwie części. Stworzyć w niej coś niesamowitego, coś, do czego chce się wracać po pracowitym dniu. Własna sypialnia nie musi podążać jednak za modą. Możemy do jej aranżacji użyć stonowanych, wręcz uniwersalnych kolorów, taki jak na przykład beż czy oliwka. Nie musimy od razu i na surowo rzucić na ściany czarną tapetę, wręcz przeciwnie. Możemy zaakcentować czernią dodatki, niekoniecznie same ściany. Do dyspozycji mamy jeszcze, jeżeli chodzi o inspirację, kolor biały i szary. W połączeniu tworzą bardzo ciekawą mieszankę, na granicy delikatności i nowoczesnego looku. Jeżeli mieszkamy same, możemy ze swojej sypialni, za pomocą różowych tapet, stworzyć małe, eleganckie królestwo. Nie używajmy odcieni różu, nie dodając do niego ciekawych kształtów, na przykład gustownych rombów, kojarzonych z modowymi ikonami. Taka sypialnia zapewni nam radość z korzystania, jednak panowie mogą mieć w przyszłości z nią problem – dlatego lepiej dobrać do niej bardziej uniwersalne meble.