Kinkiety w sypialni, salonie i łazience — modne i praktyczne aranżacje!

Pierwsze kinkiety pojawiły się w domach już w XVIII wieku, a modę na nie zapoczątkowano w Paryżu — mieście, które od wieków słynie ze znajomości aktualnych trendów. Co ciekawe, kinkiety nigdy nie wyszły z mody, zmieniały jedynie swój wygląd. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas montażu kinkietów w sypialni, salonie i łazience, by aranżacje były nie tylko modne, ale i praktyczne.

Dobre oświetlenie może odmienić całe wnętrze — praktyczne zastosowanie kinkietów

Nieodpowiednie oświetlenie może zepsuć nawet najpiękniejszą aranżację wnętrza. Z kolei dobrze dobrane oświetlenie pomoże ukryć mankamenty pomieszczenia i podkreśli jego mocne strony. Świetnym przykładem będą kinkiety zawieszone nad obrazami lub nad klimatycznym regałem z książkami — światło kinkietów subtelnie wyeksponuje pięknie zaaranżowane fragmenty pokoju i odwróci uwagę od mniej reprezentacyjnych okolic.

Warto podkreślić, że kinkiety nie tylko wpływają na estetykę pomieszczeń, ale również poprawiają komfort domowników. Kinkiety zawieszone w łazience umożliwiają wykonywanie perfekcyjnego makijażu. Tymczasem kinkiety w kuchni mogą doświetlać półki z przyprawami. W salonie i sypialni kinkiety tworzą wyjątkowy klimat oraz zapewniają dobre światło do czytania, czy oglądania telewizji.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kinkietów?

Obecne trendy wnętrzarskie pozwalają na mnóstwo ciekawych aranżacji. Styl nowoczesny jest równie modny co styl vintage i ważne jest jedynie to, by wszystkie elementy wykorzystane do aranżacji wnętrza współgrały ze sobą. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze kinkietów?

  • Rozmiar kinkietów

  • Rodzaj oświetlenia i jego intensywność

  • Design kinkietów

  • Liczbę kinkietów

Kinkiety mogą świecić ku górze lub ku dołowi. Dostępne są także modele świecące w obu kierunkach. Wbrew pozorom intensywność żarówek oraz sposób, w jaki kinkiet rzuca światło, mają duże znaczenie dla efektu. Podobnie jest z wielkością kinkietów i ich liczbą. Małe kinkiety znikną w dużym salonie, z kolei duże, zbyt intensywne lampy mogą zdominować małą sypialnię i pozbawić ją przytulnego klimatu. Zaleca się, by montować kinkiety parami, natomiast w niektórych pomieszczeniach ciekawą opcją będą kinkiety pojedyncze. Świetnym przykładem jest mała łazienka, w której kinkiet zawieszony nad lustrem będzie wspaniałym dodatkiem. Ciekawe i zróżnicowane kinkiety znajdziesz między innymi na stronie:https://abanet.pl/480-kinkiety-czarne. Zobacz, czym różnią się modne kinkiety i wybierz design najlepiej dopasowany do Twojego salonu, sypialni, czy łazienki.

Gdzie zawiesić kinkiety, by wyglądały najlepiej?

Architekci wnętrz podkreślają, że kinkiety powinny być zawieszone w taki sposób, by nie raziły w oczy. Wysokość, na jakiej wiesza się kinkiety, jest uzależniona od mebli i wysokości ścian. Z tego względu rozmieszczenie kinkietów to ostatni etap aranżacji wnętrza. Oświetlenie jest kropką nad i w każdym pomieszczeniu, dlatego z wyborem odpowiednich lamp nie warto się spieszyć. Szeroki wybór kinkietów w sklepach online pozwala na dobranie idealnego oświetlenia bez wychodzenia z domu.