niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaPoradyKamienne blaty w łazience. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Kamienne blaty w łazience. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Blaty łazienkowe na wymiar to idealny dodatek wykończeniowy do mebli produkowanych na indywidualne zamówienie. Mogą być wykonane z różnych materiałów, w tym także z trwałego i solidnego kamienia naturalnego. W polskich łazienkach najczęściej goszczą blaty łazienkowe na wymiar z granitu, kwarcytu, a także konglomeratu. Nie brakuje jednak także osób, które wybierają marmur, jeden z najbardziej luksusowych materiałów wykończeniowych. Sprawdźmy, dlaczego kamienne blaty to świetny wybór do każdej domowej łazienki i na jaki kamień warto postawić!

Blaty łazienkowe na wymiar. Czym różnią się poszczególne gatunki kamienia?

Blaty łazienkowe na wymiar mogą zostać wykonane z różnych gatunków kamienia. Jednym z najchętniej wybieranych jest granit – jeden z najtwardszych i najbardziej wytrzymałych kamieni występujących w przyrodzie. Właściwie zaimpregnowane blaty granitowe charakteryzują się niską chłonnością, wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a także uniwersalną, ponadczasową estetyką – świetnie odnajdują się zarówno w klasycznie urządzonych łazienkach, jak i nowoczesnych wnętrzach.

Blaty łazienkowe na wymiar mogą zostać także wykonane z kwarcytu naturalnego. To drugi, obok granitu, twardy i wytrzymały kamień naturalny, który bardzo trudno zarysować lub uszkodzić w inny sposób. Jego atutem jest przede wszystkim stonowany, minimalistyczny wygląd, który urozmaicają widoczne w świetle małe drobinki, nadające blatom luksusowego wyglądu. Co więcej, kwarcyt naturalny jest pod względem wizualnym bardzo zbliżony do marmuru – może być więc dla niego tańszą i łatwiejszą w użytkowaniu alternatywą.

Współcześni klienci chętnie sięgają także po konglomerat kwarcowy – nowoczesny materiał, którego główną zaletą jest idealna powtarzalność koloru, przez co wykonane z niego blaty łazienkowe na wymiar świetnie odnajdują się zwłaszcza w nowocześnie urządzonych łazienkach.

Dlaczego warto zainwestować w blaty łazienkowe na wymiar?

Jak widać, właściwości i estetyka blatów kamiennych różnią się w zależności od materiału, z którego zostaną wykonane. Ze względu na dość specyficzne i wymagające warunki panujące w każdej domowej łazience, najlepszym wyborem będą wytrzymałe kamienie o niskiej nasiąkliwości – prawidłowo zaimpregnowane blaty z granitu, kwarcytu naturalnego i konglomeratu będą zawsze prezentowały się estetycznie, pozostając przy tym materiałami stosunkowo mało wymagającymi pod względem pielęgnacji.

Nic nie stoi jednak także na przeszkodzie, aby wybrać luksusowy marmur. Podejmując taką decyzję, należy jednak liczyć się z tym, że wymaga on większej troski i uwagi niż pozostałe gatunki kamienia naturalnego. Marmur jest kamieniem dość miękkim i nasiąkliwym, przez co należy pamiętać o jego systematycznym czyszczeniu i dość częstej impregnacji. Właściwe postępowanie gwarantuje jednak utrzymanie kamiennych blatów w doskonałym stanie wizualnym oraz czyni z nich jeden z najbardziej klasycznych i wytrzymałych materiałów, z jakich mogą zostać wykonane blaty łazienkowe na wymiar.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments