Jaki klej montażowy wybrać?

Przy wyborze kleju do samodzielnego montażu pytanie nasuwa się jedno. Czy lepiej nabyć klej do wszystkiego, czyli taki, który poradzi sobie z każdą powierzchnią. Czy może lepszy efekt osiągniemy dobierając klej w zależności od miejsca zastosowania, bo jak powszechnie wiadomo, jeśli coś jest do wszystkiego to jest do niczego. I czy wybór kleju uniwersalnego czy specjalistycznego naprawdę ma znaczenie?

Poznaj funkcjonalności kleju montażowego!

Klej może usprawniać prace montażowe, i choć jest niewidoczny, to jego rola jest nieoceniona w każdej naprawie. Jest wygodną i dużo bezpieczniejszą formą montażu niż specjalistyczne narzędzia, dzięki czemu możemy uniknąć błędów. Idealny do samodzielnych prac remontowych i wykończeniowych.

Czym kierować się przy wyborze kleju montażowego?

Wybór kleju montażowego zależny jest od tego, do czego ma on nam posłużyć. Dobiera się go w zależności od rodzaju podłoża czy miejsca zastosowania Powinniśmy kierować się takimi kryteriami, jak wybór miejsca: czy chcemy aplikować go wewnątrz czy na zewnątrz budynku? Czy klejony element będzie narażony na działanie wilgoci? Jakiego rodzaju materiały chcemy połączyć? Liczy się zatem skład oraz właściwości.

Warto mieć na uwadze, że nie każdy klej jest odporny na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Nie każdy materiał możemy skleić, nie wszystkie przedmioty nadają się do naprawy. Kleić możemy kamień, podłoża mineralne, beton, materiały drzewne, w tym listwy czy cokoły przypodłogowe. Większość klejów montażowych dostępnych na rynku jest odporna na promienie UV czy starzenie, niektóre dodatkowo na wodę i wodę morską.

Kleje zróżnicowane są pod kątem typu czy klasy. Mamy więc na rynku kleje rozpuszczalnikowe, wodne, kleje akrylowe (łączące po wyparowaniu wody, w dodatku bezzapachowe), neoprenowe, polimerowe (czyli takie, które nie wymagają mieszania, ale schną dość długo), czy poliuretanowe (wykazują doskonałą odporność na wilgoć). Kleje dzielimy na szybkowiążące, wypełniające czy konstrukcyjne. W ofercie parkiety Warszawa, parkietypetlak.pl znajdziesz szeroki wybór środków, które na pewno sprostają Twoim oczekiwaniom! 

Soudal klej montażowy – sprawdzony oraz zaufany wybór!

Jeśli szukamy kleju szybkoschnącego i wodoodpornego, to najlepszym rozwiązaniem będzie wybór kleju montażowego marki Soudal, stworzonego na bazie kauczuku neoprenowego o doskonałej przyczepności. Soudal klej montażowy do listew nie wymaga doświadczenia w pracach montażowych. Zapewnia szybki i łatwy montaż listwy czy cokołu. Wypełnia i niweluje niewielkie nierówności podłoża. Czas schnięcia otwartego wynosi maksymalnie 5 minut.

Jak prawidłowo zabrać się za klejenie powierzchni? Najpierw należy oczyścić ją z kurzu i tłuszczu. Klejona powierzchnia musi być też sucha. Do uzyskania optymalnego rezultatu można przetrzeć powierzchnię wilgotną szmatką. Najbardziej nadają się do tego rozpuszczalniki, które wyparowują i nie pozostawiają osadu. Specjalistyczny klej montażowy Soudal dedykowany do montażu listew wystarczy rozprowadzić na całej długości listwy. Można nakładać go pasami lub punktowo na jedną z klejonych powierzchni. Następnym krokiem jest połączenie spajanych elementów, natychmiastowe rozłączenie i przyłożyć listwy do miejsca, w którym powinna się znaleźć. Po skończonej pracy narzędzia i świeże zabrudzenia można czyścić benzyną lakową.