Wielu inwestorów zastanawia się, jaką bramę garażową wybrać? Wszak wybór jest naprawdę duży. Tak naprawdę należy na samym początku oszacować budżet i nasze oczekiwania. Dzięki temu można podjąć najbardziej korzystną decyzję.

Przy wyborze bramy garażowej warto wziąć pod uwagę parametry budynku, gdyż tylko tak można swobodnie użytkować bramę, korzystając z napędu lub ręcznego podnoszenia. W tym przypadku wysokość nadproża powinna wynosić minimum 2, 10 cm. Istotne znaczenie ma także szerokość węgarek. W tym przypadku szerokość nie może być mniejsza niż 100 mm. Warto jeszcze zwrócić uwagę na długość garażu, co ma kluczowej znaczenie w przypadku automatycznych bram garażowych. Tutaj punkt minimum wynosi 3, 3 metra. Na wysokości prowadnic nie mogą znajdować się również rury czy też podpory bądź inne instalacje. Zbyt mała szerokość bramy również może stanowić duże utrudnienie. Również wysokość ma duże znaczenie. Otóż standardowe 2 metry mogą być niewystarczające, szczególnie gdy posiada się samochód z wysokim bagażnikiem. Wyżej wymienione czynniki mogą powodować utrudnienia, jednak nie oznacza to, że producent nie wykona bramy garażowej przy zdecydowanie mniejszych parametrach, jednak trzeba liczyć się z tym, że ceny mogą być zdecydowanie wyższe, gdyż jest to produkt wykonywany na specjalne zamówienie.

Bramy garażowe – estetyka rzecz ważna

Oczywiście warto zwrócić uwagę jeszcze na estetykę bramy garażowej. Otóż powinna ona pasować do stylu architektonicznego domu, ale również rodzaju i koloru elewacji. Warto także dopasować ją do koloru dachówek. Dzięki temu można stworzyć monochromatyczną całość. Obecnie najpopularniejsze są bramy garażowe w kolorze naturalnego drewna, gdzie widoczne sęki dodają elegancji i unikalności. Również dużą popularnością cieszą się szare bądź ciemnoszare bramy. Dla miłośników ponadczasowego stylu najlepszym wyborem może okazać się brama w kolorze białym.

Niezawodność bramy garażowej to podstawa

Brama garażowa segmentowa wyróżnia się nie tylko świetną estetyką, ale również zapewnia komfort użytkowania. Jest też niezawodna. Taki rodzaj składa się z paneli, które zostały połączone z zawiasami. Dzięki piankom stanowi zarówno ochronę przed zimnem, ale również przed hałasem. Zapewnia również doskonałą ochronę przed zimnem i zapobiega powstawaniu mostków termicznych. Dzięki temu nie trzeba obawiać się wysokich rachunków za ogrzewanie. Koszty eksploatacji nie są duże. Serwis odbywa się w ramach gwarancji.

Cennik bram garażowych zależy od rodzaju materiału i napędu. Warto wiedzieć, że bardzo często renomowani producenci zawyżają ceny, co jednak ma niewiele wspólnego z większą jakością oferowanych produktów. Dlatego przed zakupem najlepiej porównać kilka ofert i wybrać taką, która jest najbardziej dla nas korzystna. Warto także pamiętać, że zakup bramy segmentowej to wydatek minimum 2 tys. zł. Jednak taka brama posłuży nam przez wiele lat i będzie świetnie się prezentować.