Jaką wiertarkę kupić na potrzeby prywatne?

Dobra wiertarka przydaje się w wielu sytuacjach, szczególnie jeżeli ktoś lubi majsterkować lub co jakiś czas przeprowadzić mały remont. Dzięki temu elektronarzędziu można nie tylko wiercić w drewnie, ścianach i metalu, ale też wykonać otwory w różnego rodzaju płytach. Dzięki dodatkowym akcesoriom wiertarkę można wykorzystać również do mieszkania farb lub skuwania ścian.

  1. Czy warto dopłacić do lepszej wiertarki?
  2. Czym różni się wiertarka udarowa od zwykłej?
  3. Ile kosztują dobre wiertarki udarowe podłączane do sieci elektrycznej?
  4. Czy warto kupić wiertarkę o kompaktowej budowie?

Problem w tym, że nie wszystkie wiertarki dostępne w popularnych sklepach są warte swojej ceny. Jeżeli więc chcesz mieć pewność, że wybrany model posłuży ci przez długi czas, a jednocześnie będzie miał wystarczającą moc, koniecznie zapoznaj się z naszymi wskazówkami.

Czy warto dopłacić do lepszej wiertarki?

Porządna wiertarka wiąże się co prawda z koniecznością poniesienia większych kosztów, jednak dzięki temu można zyskać dużo lepszą jakość. Już na etapie porównania produktów widać, że tańsze wiertarki mają mniejszą moc, przez co przy takich produktach można zapomnieć o wierceniu w twardych materiałach. Moc urządzenia to jednak niejedyna różnica, jaka występuje pomiędzy poszczególnymi modelami wiertarek.

Bardzo istotna jest również jakość wykonania, o którą można być spokojnym w przypadku markowego sprzętu. Liczne opinie użytkowników potwierdzają, że o ile porządna wiertarka znanej firmy może czasami działać bez żadnych problemów przez długie lata, to tańsze modele potrafią się zepsuć w najmniej spodziewanym momencie i to już po kilku użyciach.

Czym różni się wiertarka udarowa od zwykłej?

Chociaż udar traktowany jest jako dodatkowa opcja lepszych wiertarek, to tak naprawdę nawet nie ma co myśleć o kupowaniu sprzętu, który nie będzie wyposażony w takie rozwiązanie. Udar pozwala łatwiej wiercić otwory w twardych materiałach. Jeżeli więc ktoś chce mieć pewność, że nowa wiertarka sprawdzi się nie tylko przy wierceniu prostych otworów w drewnie, powinien rozważyć zakup wiertarki “do zadań specjalnych”, czyli sprzętu z udarem. Tego typu wiertarki bez problemu znajdziesz w sklepie internetowym, gdzie wszystkie modele zostały szczegółowo opisane, co ułatwia ich ewentualne porównanie.

Ile kosztują dobre wiertarki udarowe podłączane do sieci elektrycznej?

Na cenę wiertarki wpływa kilka czynników. Zaczynając od tego, która firma odpowiada za jej wyprodukowanie, przez to, co dodatkowo znajduje się w zestawie, a na mocy kończąc. Niezależnie od tego, jaka średnica wiercenia w danym momencie jest potrzebna, warto do podstawowego wyposażenia dołożyć mocną wiertarkę zasilaną z sieci elektrycznej. Takie rozwiązanie sprawia, że nawet przy długiej pracy sprzęt nie będzie tracił mocy. Wbrew pozorom wcale nie oznacza to, że trzeba od razu wydać kilka tysięcy złotych, aby można było kupić trwałą wiertarkę. Bezproblemowe wiercenie nawet w najtwardszych materiałach można uzyskać już za kilkaset złotych. Przy zakupie zwróć więc szczególną uwagę na dwa czynniki: moc i udar. Wówczas nie będziesz musiał się martwić o to, czy nowe elektronarzędzie sprawdzi się do prac remontowych. W każdym domu powinna być dobra wiertarka, bo nigdy tak naprawdę nie wiadomo, kiedy będzie trzeba powiesić nową półkę lub coś wywiercić, a nie zawsze można znaleźć kogoś, kto od ręki będzie mógł pożyczyć wiertarkę.

Równie ważne jest zadbanie o to, aby wykorzystywane wiertło było dobrej jakości. Różnice są ogromne i wbrew pozorom nie dotyczą wyłącznie ceny. Tanie wiertła potrafią się zepsuć już po kilku użyciach, natomiast lepsze zapewnią wysoki komfort użytkowania i posłużą przez długi czas nawet przy dużych obciążeniach. Na szczęście nie trzeba od razu martwić się koniecznością zakupu wierteł, bo zazwyczaj wiertarki mają dołączonych kilka podstawowych wierteł do zestawu. Kupując więc takie modele, które zostały wyposażone w niezbędne akcesoria, można od razu przystąpić do pracy.

Czy warto kupić wiertarkę o kompaktowej budowie?

W sprzedaży dostępne są także wiertarki o kompaktowej budowie, co jednak wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Najistotniejszym jest mniejsza moc. Z drugiej strony czasami standardowa wiertarka może okazać się nieodpowiednia do przeprowadzenia jakichś prac, ponieważ będzie za duża i ciężko nią będzie wywiercić otwory w trudno dostępnym miejscu. Jeżeli więc ktoś często korzysta z takich elektronarzędzi, może rozważyć zakup dwóch różnych wiertarek. Warto wspomnieć również o tym, że w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z zakupem, klient może zawsze poradzić się sprzedawcy. Dzięki temu uda mu się kupić idealnie dobrany sprzęt dla danego zastosowania, co pozwoli uniknąć nietrafionych zakupów. W takim przypadku koniecznie zwróć uwagę na ofertę wspomnianego sklepu internetowego, ponieważ zatrudnieni tu sprzedawcy z wieloletnim doświadczeniem chętnie pomagają klientom przy zakupach urządzeń. Pozwalają one później wykonać wszystkie przewidziane prace bez najmniejszych problemów.