środa, 6 grudnia, 2023
Strona głównaPoradyJak w Warszawie szybko znaleźć wymarzone mieszkanie?

Jak w Warszawie szybko znaleźć wymarzone mieszkanie?

Kiedy chcemy zamieszkać w Warszawie to musimy znaleźć odpowiednie mieszkanie, które będzie odpowiadało naszym oczekiwaniom. Nie chcemy go jednak szukać długo, dlatego powinniśmy określić się w jakiej lokalizacji chcemy zamieszkać oraz jakim budżetem dysponujemy, aby kupić mieszkanie. Musimy też wziąć pod uwagę takie punkty usługowe, do których chcemy mieć w miarę blisko. Ważna jest też odpowiednia komunikacja miejska w okolicy, którą możemy w miarę szybko poruszać po całym mieście.

Najpierw powinniśmy określić dzielnicę lub rejon, w którym chcemy mieszkać, aby szybciej znaleźć mieszkanie

Ważną sprawą jest zdecydowanie się na konkretną dzielnicę Warszawy lub obserwowanie rynku mieszkań w kilku sąsiadujących ze sobą dzielnicach. Średnia cena za metr kwadratowy przy kupnie mieszkania w nowym budynku wynosi 10 tysięcy za metr kwadratowy, a w przypadku używanych mieszkań, które są po remoncie ta cena średnio za metr wynosi 7 tysięcy. Kiedy mamy mniejszy budżet to łatwiej będzie szybko kupić mieszkanie w takich dzielnicach jak Wawer, Wesoła, Rembertów, Białołęka. Ważne przy doborze odpowiedniej lokalizacji jest też to, żeby były blisko poszczególne obiekty użytku publicznego, na których najbardziej nam zależy. Kiedy mamy małe dziecko to chcemy mieć blisko do placu zabaw i parku, ale też często patrzymy na lokalizację szkoły i przedszkola w okolicy. Trzeba pamiętać, że mieszkanie kupujemy na kilka, a może kilkanaście lat, dlatego trzeba przemyśleć jego wybór. Należy obserwować rynek nieruchomości w interesujących nas dzielnicach, bo mogą się pojawić mieszkania, które będą w atrakcyjnej cenie i będą miały dogodną lokalizację. Wtedy trzeba jednak pamiętać o jak najszybszym zainteresowaniu się nim, bo może być na niego sporo chętnych.

W jaki sposób szukać mieszkań do kupna?

Powinniśmy cały czas interesować się rynkiem nieruchomości na danym obszarze, który nas interesuje, bo w każdej chwili może pojawić się oferta, która spełni nasze oczekiwania. W tej chwili 90 procent ofert jest wystawianych na różnych serwisach ogłoszeniowych w sieci. Przede wszystkim powinniśmy obserwować platformy Allegro i OLX, gdzie tych ogłoszeń jest najwięcej. W niektórych przypadkach może się zdarzyć, że usłyszymy od znajomego, że ktoś sprzedaje mieszkanie, ale nie wystawił go jeszcze w żadnym serwisie sprzedażowym. Kiedy jest to okazja to musimy zastanowić się nad kupnem tego mieszkania, jeżeli spełnia nasze oczekiwania. W momencie, kiedy zależy nam na czasie i chcemy jak najszybciej kupić mieszkanie to dobrym pomysłem może być zatrudnienie warszawskiego agenta z biura nieruchomości Cosmopolitan. Może on posiadać w swojej bazie mieszkań nieruchomość, która nie jest dostępna jeszcze na serwisach ogłoszeniowych. Zatrudniając go on nam sprawdzi stan prawny nieruchomości, dzięki czemu będziemy pewni, że możemy kupić mieszkanie w sposób legalny. Przed zakupem mieszkania musimy zorientować się, czy dostaniemy kredyt na mieszkanie, bo kiedy mamy pewność, że mamy określony budżet na mieszkanie to możemy go zacząć szukać intensywnie.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments