jak urządzić małą łazienkę

Mała łazienka to dla wielu ludzi duży kłopot. Warto więc dowiedzieć się, co można zrobić, aby stała się ona pięknym pomieszczeniem bez zbędnych problemów. Wystarczy logistycznie przeanalizować wnętrze i polski rynek, zajmujący się zabudowywaniem łazienek – a zaraz dojedziemy do wniosku, że można w niej popisać się kreatywnością i zdolnościami architektonicznymi.

Mała łazienka?

W takim pokoju zajmijmy się przede wszystkim jasnością, która automatycznie powiększy nam pomieszczenie. Jeżeli nie posiadajmy w niej okna, oświetlmy ją ledowymi lampkami, umieszczonymi w suficie i koło dużego lustra. Duże lustro to kolejny ważny element, który nie pozwoli na poczucie zamknięcia i wyobcowania w łazience. Rozszerzy pomieszczenie, nawet jeżeli to będzie utrzymane w ciemniej tonacji. Oczywiście do małych łazienek proponuje się przede wszystkim jasne rozwiązania – jednak ciemne elementy świetnie sprawdzą się jako kontrast. Do perłowych mebli, a także w kolorach kremowych, écru, latte, sprawdzą się ciemne dodatki. Mahoniowe, czarne gałki do mebli, pojemniki na szczoteczki, mydelniczka. Zasłonki mogą być w tym przypadku ciemne. Trzymajmy się jednak świeżych odcieni – to nam zagwarantuje ładne wnętrze, którego potrzebujemy.

Kreatywność w małej łazience

Jak urządzić małą łazienkę? Dodając do niej mobilne meble, które są bardzo praktyczne. Mają możliwość stworzenia w nich miejsca na brudne pranie, które nieznacznie wysuwa się z półki, jest przy tym wystarczająco wąskie, by zmieścić ładną półkę z ciekawą baterią łazienkową. W małej łazience montujmy prysznice z dużymi, wysokimi brodzikami. Koniecznie oszklone, ponieważ taka przejrzystość wpływa na percepcję pomieszczenia. Nie zawęża go, wręcz przeciwnie. Sprawia wrażenie, że łazienka jest bardzo elegancka. Inwestujmy w małe łazienki, także w jasne kolory i gadżety, które urozmaicą nam spędzanie w niej czasu. Dzięki temu stworzymy swoją wyjątkową przestrzeń na małym metrażu, który w niczym nie będzie nam przeszkadzał. Wszystko zależy od możliwości.