sobota, 15 czerwca, 2024
Strona głównaPoradyJak udekorować dom na Święta?

Jak udekorować dom na Święta?

Grudzień to bez wątpienia czas, kiedy na ulicach i w domach królują dekoracje świąteczne. Sznury światełek, wieńce uplecione z choinkowych gałązek czy szklane bombki zdobią witryny sklepowe, pomieszczenia biurowe oraz drzwi mieszkań. Wiele osób największą wagę przywiązuje właśnie do przedmiotów, które zdobić będą ich wnętrza. Świąteczne aranżacje nie tylko rozświetlają pokoje, ale i podkreślają uroczystą atmosferę bożonarodzeniowego okresu. Jakich więc ozdób szukać, by cieszyć się magią zimowych chwil?

Tradycyjne sznury świateł

Wielu osobom dekoracje świąteczne kojarzą się przede wszystkim z lampkami choinkowymi. Światełka są niezwykle funkcjonalną, a zarazem uniwersalną ozdobą. Szeroka gama dostępnych kolorów sprawia, że pasować będą do każdego wnętrza. Dodatkową atrakcją są wbudowane ustawienia lampek, które w zależności od wybranego trybu emitują światło ciągłe lub zmieniają kolor i natężenie. Wybierać można zarówno wśród lampek choinkowych zasilanych energią elektryczną, jak i żaróweczek ledowych na baterie. Te ostatnie zyskują coraz większą popularność ze względu na swoją wysoką energooszczędność. Wybierając dekoracje, warto również zwrócić uwagę na to, czy mogą być stosowane na zewnątrz, czy też nadają się tylko do użytku w pomieszczeniach. Chcąc zainstalować świetlną dekorację przed domem czy na balkonie należy upewnić się, że lampki będą odporne na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Z kolei jako ozdoba pokoju sprawdzić może się ciekawa wariacja tradycyjnych lampek, czyli cotton balls. Kolorowe lampiony można kupić lub wykonać własnoręcznie.

Gwiazdkowe ornamenty

Doskonałą dekoracją są również świąteczne ornamenty wykonane z tworzywa takiego jak ceramika czy porcelana. Należą do nich zarówno figurki przeznaczone do powieszenia na choince, jak i ozdoby służące do postawienia na stole, półce bądź parapecie. Ciekawe projekty i przepiękne wzory doskonale podkreślają magię świątecznych chwil. Część tradycyjnych bombek zamienić można również na okrągłe zawieszki, w których środku znajdują się delikatne, ażurowe kształty nawiązujące do tematyki świątecznej. Jak podpowiada witryna https://www.fide.pl/villeroy-boch/, dekoracje te nie muszą zdobić jedynie drzewka. Można wykorzystać je również jako element stroika czy elegancką zawieszkę dołączoną do prezentu.

Ozdoba świątecznego stołu

Kompletując bożonarodzeniowe ozdoby, nie sposób zapomnieć o świątecznej zastawie. Charakter uroczystości sprawia, że spora część gwiazdkowych przyjęć w rodzinnym gronie koncentruje się właśnie wokół stołu. Dlatego warto sprawić, by wyglądał on wyjątkowo. Z pomocą przyjdą komplety zastawy stołowej malowanej w świąteczne wzory. Dużym zainteresowaniem cieszą się naczynia z motywami nawiązującymi do stylistyki retro. Cukrowe laski, zimowe lasy czy wizerunek świętego Mikołaja rozdającego dzieciom prezenty to tylko niektóre z uroczych ornamentów. Komplet składający się z ręcznie malowanego talerza i filiżanki to zarazem świetny pomysł na upominek dla bliskiej osoby. Dekoracje stołu warto uzupełnić dobranymi dodatkami, takimi jak gałązki choinki czy świeczki oraz serwetki motywem nawiązujące do ozdobnej świątecznej zastawy.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments