niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaPoradyJak stosować lamele ścienne? Aranżacje

Jak stosować lamele ścienne? Aranżacje

Lamele ścienne to aranżacyjny hit ostatnich kilku sezonów. Nic dziwnego: są efektowne, praktyczne i oryginalne. Sprawdzają się nie tylko w biurach i restauracjach, ale również w odsłonie domowej. W każdym wydaniu dodają wnętrzu charakteru, znacząco wpływając również na przestrzeń. Do jakiego stylu będą pasowały? Jak można wykorzystać je w oczywistej i nietypowej postaci? Sprawdź pomysły na aranżacje z lamelami w roli głównej.

1. Do jakiego stylu pasują lamele?

2. Lamele ścienne do każdego wnętrza

3. Oryginalne formy

Czym właściwie są lamele? To po prostu długie, cienkie listwy, najczęściej drewniane, umieszczone w pbramowaniu. Prezentują się następująco: https://lameo.pl/3-lamele-scienne. Lamele stanowią ciekawy element dekoracyjny, ale mają również konkretne zastosowania praktyczne.

Do jakiego stylu pasują lamele?

Lamele dekoracyjne to minimalistyczny, prosty element, który z łatwością wykorzystasz w szerokim zastosowaniu, przede wszystkim w pomieszczeniach nowoczesnych. Ich producent Lameo słusznie zwraca jednak uwagę, że w zależności od sposobu wykończenia listwy dekoracyjne pasują właściwie wszędzie. Świetnie komponują się w loftowych klimatach, w aranżacjach w stylu vintage, w odsłonie rustykalnej i tradycyjnej. Świetnie sprawdzą się we wnętrzach przytulnych i eleganckich, zarówno w towarzystwie ciemniejszych, jak i jasnych barw.

Uniwersalność aranżacyjna decyduje o szerokim zastosowaniu lameli. Listwy te są również bardzo trwałe i mają właściwości wygłuszające. Nadają wnętrzu całokształt wykończenia, dodając przytulności, elegancji i głębi. Ich odpowiednie zastosowanie może nawet powiększyć wizualnie pokój.

Lamele ścienne do każdego wnętrza

Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na efektowne lamele drewniane pionowe. W swojej podstawowej funkcji służą do dekoracji wnętrz: możesz zabudować nimi na przykład ścianę za telewizorem lub stworzyć za ich pomocą oryginalny zagłówek łóżka. Dzięki wyciszającym właściwościom ograniczą odgłosy dobiegające z zewnątrz: z mieszkania sąsiadów lub z klatki schodowej.

W bardziej śmiałym wydaniu zdecyduj się na lamelowy total look, w którym listwy tworzą dosłownie ścianę, w całości pokrywając jedną ścianę salonu. Takie rozwiązanie sprawdzi się w gabinetach i domowych bibliotekach.

Oryginalne formy

Lamele ścienne można wykorzystać również w innym, mniej oczywistym wydaniu. Dekoracyjne lamele wykonane z drewna lub metalu sprawdzą się w roli ścianki działowej. Wystarczy usytuować je na granicy stref, np. salonu i jadalni czy kącika telewizyjnego i pozostałej części pokoju dziennego, aby postawić granice bez konieczności budowania trwałych ścian.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments