Chociaż ludzie myślą, że muszą wydać dużo pieniędzy na remont kuchni, tak nie jest. Istnieje wiele sposobów na zrobienie tego tanio i szybko.

Remont kuchni – od czego zacząć?

Remont kuchni nie jest prostym zadaniem, dlatego należy odpowiednio go zaplanować. Najlepszym rozwiązaniem, będzie przeprowadzenie go etapami. Zacznij od rzeczy, które uważasz za najważniejsze i które będą miały największy wpływ na Twoją kuchnię. Gdy nie masz już pomysłów, te wskazówki powinny Ci pomóc. 

 

Zmień układ za pomocą ławki lub wyspy, dodaj otwarty regał lub stwórz więcej miejsca na blacie dzięki nowemu zlewowi. Pomoże Ci to zobaczyć swoją przestrzeń w innym świetle i zobaczyć, co należy zrobić dalej! Możesz pokusić się o zupełną zmianę koloru mebli kuchennych, ścian lub dodatków, które je uzupełniają. Pomyśl również o odświeżeniu swoich akcesoriów kuchennych – warto wymieniać je co jakiś czas!

Koszt odświeżenia swojej kuchni

Kiedy myślisz o kuchni, może to być przestrzeń szyta na miarę, czyli inwestycja w kuchnie na wymiar. Biorąc jednak pod uwagę, że nie każdy ma możliwości finansowe, aby mieć kuchnię na zamówienie, istnieją sposoby, aby znacząco odświeżyć swoje pomieszczenie. 

 

Kuchnia to przecież serce domu – to właśnie tu spędzamy najlepsze chwile z rodziną i przyjaciółmi, przygotowujemy i dzielimy się najlepszymi potrawami. Jej remont więc, powinien być przemyślany i zrobiony profesjonalnie. W zależności od wielkości i złożoności Twojej kuchni, gruntowny remont może kosztować od 5 000 zł do 10 000 zł. 

Kuchnia 2022 – co będzie modne?

Kuchnie zmieniają się szybko i teraz bardziej niż kiedykolwiek właściciele domów zastanawiają się, jak chcą, aby wyglądała ich kuchnia przed podjęciem większych inwestycji. Trendy w projektowaniu kuchni w 2022 roku można podsumować w trzech słowach: przytulna, nowoczesna i wygodna.

 

W 2022 roku możemy spodziewać się modniejszego designu kuchni z naciskiem na tworzenie poczucia ciepła i przytulności. W kuchni nie zabraknie również takich elementów jak naturalne oświetlenie, zielone rośliny, otwarte przestrzenie, zintegrowane sprzęty takie jak zmywarka i lodówka.

 

Istnieje wiele sposobów na stylizację Twojej kuchni, na przykład użycie długiego stołu do gotowania dla dużej liczby osób czy użycie niestandardowej wyspy kuchennej z wbudowanymi siedziskami lub szafkami. 

Dodatki kuchenne – co wybrać?

W nowoczesnej kuchni różne elementy wprowadzają do przestrzeni poczucie ciepła i jedności. Zieleń, w postaci różnego rodzaju kwiatów, jest idealnym dodatkiem do każdego rodzaju wnętrz. Obrazy na ścianie, zdjęcia lub minimalistyczne dodatki, dzięki którym ludzie czują się jak w domu w swojej kuchni, mogą zdziałać cuda. 

 

Warto zadbać po remoncie kuchni o odpowiednio dobrane akcesoria. Mogą być to kolorowe cukierniczki, ekskluzywnie wyglądające talerze czy też sztućce z eleganckim zdobieniem. Wszystko w zależności od rodzaju Twojej kuchni oraz tego, jaki styl kochasz!