Funkcjonalne oświetlenie salonu nie jest łatwym zadaniem, ponieważ mamy do wyboru wiele różnorodnych rozwiązań i modeli. Planując oświetlenie, musimy zastanowić się, jakie funkcje będzie spełniało to pomieszczenie. To dość ważne pomieszczenie w domu, ponieważ spędzamy w nim dużo czasu.

Salon to wyjątkowe pomieszczenie w każdym domu czy mieszkaniu. To właśnie w nim odpoczywamy, przyjmujemy gości, oglądamy telewizję czy czytamy książki. Światło pomoże nam stworzyć nastrój do relaksu i uczyni pomieszczenie oazą spokoju. Modne lampy do salonu trzeba również dopasować do stylu wnętrza. Lampę można umieścić w dowolnym miejscu, a w razie potrzeby modele podłogowe można przestawić w inny zakamarek. Sklepy oferują tradycyjne lampy na jednej nodze lub eleganckie i stylowe trójnogi. Dobrze dobrana lampa może pełnić nie tylko funkcję oświetlenia, ale również ozdoby naszego salonu.

Lampy do salonu

Dobrze dobrane oświetlenie w salonie pozwoli również na optyczne poszerzenie lub powiększenie pomieszczenia. Odpowiednie nakierowanie punktów świetlnych może sprawić, że salon wyda się wyższy. Poszerzenie uzyskamy kierując źródło światła na dłuższe ściany, które odwrócą uwagę od gabarytów wnętrza. Modne lampy do salonu dzielą się na sufitowe, ścienne, podłogowe i ozdobne. Salon najlepiej podzielić na sekcje i stworzyć oświetlenie adekwatne do funkcji. Wszyscy uwielbiamy piękne wnętrza, a zachwycające aranżacje to po prostu odpowiednie połączenie wszystkich szczegółów. Sprzedawcy oferują bardzo różnorodne modele od klasycznych okrągłych czy prostokątnych po bardzo wymyślne, które mogą być w kształcie konia czy żyrafy.

Lampy podłogowe: zastosowanie

Lampy stojące to jeden z tych szczegółów, które zapewnią niesamowity klimat w salonie. Ten rodzaj rozwiązania niesie za sobą wiele korzyści, ponieważ lampy będą funkcjonalne oraz stylowe. Lampy podłogowe nie wymagają montażu, wystarczy postawić je w pobliżu kontaktu lub listwy i podłączyć wtyczkę do prądu. To daje lampom podłogowym zdecydowaną przewagę nad kinkietami czy lampami sufitowymi. Możliwość bezproblemowego przenoszenia w różne miejsce doceni wielu klientów. Daje to bowiem spore pole do manewru i możliwość dopasowania lampy do naszej wizji salonu. Możemy sprawdzać do woli i porównywać funkcjonalność lampy w danym miejscu. Dzięki temu bez dużego wysiłku uzyskamy pożądany efekt.

Gdzie postawić lampę podłogową?

Nikogo nie zaskoczy fakt, że lampy podłogowe można postawić praktycznie wszędzie. W salonie lampy stawia się najczęściej koło kanapy. Uzyskamy wtedy światło, które pozwoli czytać ulubione książki. Ciepłe i delikatne światło pozwoli na relaks i będzie komfortowe dla naszych oczu. Lampę możemy postawić w pustym zakamarku. Oświetlimy wtedy cały salon, który będzie wyglądał atrakcyjnie w delikatnym świetle.

Lampy pojedyncze czy trójnogi?

W ofercie sklepu znajdziemy lampy podłogowe na jednej nóżce lub bardzo oryginalne i modne trójnogi. Oba rodzaje lamp będą mieć tę samą funkcję, jednak będą różnić się wyglądem. Szukając idealnego modelu, trzeba dopasować jego styl do całego wnętrza. Lampa trójnóg będzie zajmować trochę więcej miejsca niż jej odpowiednim na jednej nóżce. Dysponując ograniczoną przestrzenią, warto zatem wybrać model na jednej nodze. Trójnogi natomiast prezentują się wyjątkowo elegancko i mogą stać się ozdobą salonu. Współcześnie bardzo wiele osób wybiera minimalistyczne rozwiązania we wnętrzach, Warto przełamać te cechy wybierając modne lampy do salonu. Pomieszczenie stanie się przytulne i z chęcią będziemy w nim przebywać.