Jak hurtownia elektryczna online pomoże w remoncie?

Remont domu lub mieszkania to doskonały moment na odświeżenie instalacji elektrycznej, którą na co dzień użytkujemy. Ważne by była bezpieczna i nie stanowiła dla nikogo zagrożenia, w końcu to są najistotniejsze aspekty. Właśnie stąd przez ostatnie lata wiele się zmieniło jeśli chodzi o normy wykonywania instalacji dostarczających prąd. Pojawił się wymóg stosowania uziemień, czy dodatkowych zabezpieczeń w gniazdkach. Hurtownia elektryczna z pewnością będzie dla nas pomocna, gdy będziemy chcieli niedrogo kupić dobrej jakości podzespoły elektryczne.

Większe bezpieczeństwo

Podczas remontu dobrze jest wymienić przewody prowadzące do gniazdek na takie, które będą posiadały dodatkową trzecią żyłę. Zwana jest ona przewodem ochronnym lub uziemiającym i w znacznym stopniu zapobiega porażeniom prądem, lub pożarom, w sytuacji gdyby któreś z posiadanych urządzeń miało zwarcie lub przebicia. W hurtowni elektrycznej online możemy zakupić przewód elektryczny jednofazowy lub trójfazowy na metry, w takiej długości, jaka będzie nam potrzebna. Warto wziąć nieco więcej, w razie gdyby okazało się, że chcemy na przykład podpiąć dodatkowe gniazdko w jakimś pokoju. Pamiętajmy też o wymianie samych kontaktów, każdy z nich musi posiadać tak zwany bolec uziemiający. Jest to dodatkowe połączenie, które zapewnia skuteczne uziemienie każdego sprzętu, który podłączamy do gniazdek. Hurtownia elektryczna zapewnia nam dostęp do mnóstwa różnych kontaktów, różniących się kolorami i wyglądem, dzięki czemu na pewno dopasujemy je idealnie do każdego pomieszczenia.

Zwiększenie funkcjonalności

Warto również zastanowić się, w jaki sposób zwiększyć funkcjonalność naszej instalacji elektrycznej w czasie remontu. Możemy dołożyć dodatkowe gniazdka lub punkty oświetleniowe, albo też zastosować gniazdka ze wbudowanymi ładowarkami USB. Jeśli skorzystamy z usług internetowej hurtowni elektrycznej, z pewnością znajdziemy coś dla siebie. Dobrym pomysłem będzie również zastosowanie wydzielonych obwodów do takich sprzętów jak kuchenka lub podgrzewacz ciepłej wody. Dzięki nim, gdybyśmy w przyszłości zdecydowali się na kuchnię elektryczną lub podgrzewanie wody prądem, będziemy mieli już do tego celu przygotowane odpowiednie wyprowadzenia prądowe. Warto także dokonać wymiany całej rozdzielnicy z bezpiecznikami, zabezpieczając odrębnie najwięcej obwodów jak to możliwe, a także doposażając się w wyłącznik różnicowy, jeśli takiego nie mamy. Hurtownia elektryczna to miejsce, gdzie bez problemu znajdziemy kompletny osprzęt do budowy nowoczesnej i bezpiecznej rozdzielnicy.