Impregnacja skóry - skuteczność oraz zalety stosowania powłok hydrofobowych

Impregnacja obuwia to najskuteczniejszy sposób na zabezpieczenie butów przed przemoczeniem i zanieczyszczeniami, a także wydłużenie ich żywotności. Dzięki impregnacji obuwia ograniczamy konieczność jego czyszczenia, co jest kłopotliwe i może pogarszać stan obuwia; nieumiejętne czyszczenie może przyczynić się do powstawania zacieków i plam. Najczęściej impregnujemy buty jesienne i zimowe, które są szczególnie narażone na działanie deszczu, śniegu, błota czy soli drogowej. Jak zatem prawidłowo impregnować obuwie?

Impregnuj nie tylko nowe obuwie

Pierwszą czynnością po zakupie nowej pary obuwia powinna być impregnacja. Dzięki temu zachowamy nienaganny wygląd obuwia na długo czas. Impregnat hydrofobowy powinien być aplikowany na czystą powierzchnię, gdyż to zapewnia idealne wiązanie impregnatu ze skórą. Dlatego najskuteczniejsza jest impregnacja nowego obuwia. Ale jeśli chcesz zaimpregnować także używane obuwie – nic straconego. Jeśli starannie wyczyścimy i wysuszymy buty – nie ma przeszkód do ich impregnacji. Zyskać można bardzo wiele – buty nie będą przemakać i gromadzić brud, ponadto nie będą tracić na wyglądzie ani komforcie ich noszenia. Dobrej jakości impregnat hydrofobowy nie powoduje bowiem sztywnienia obuwia, ponadto nie ogranicza przepuszczalności skóry dla powietrza.

Zaletą impregnatu do obuwia jest możliwość stosowania go na rozmaitych tworzywach – tekstyliach, skórze naturalnej i ekologicznej, zamszu i nubuku. Warto pamiętać o regularnej impregnacji obuwia – nie tylko jesienią i zimą, ale przez cały rok. Dzięki temu obuwie posłuży nam przez znacznie dłuższy czas – a my odczujemy wymierne korzyści ekonomiczne wynikające ze stosowania impregnatu do obuwia. Impregnaty hydrofobowe do zabezpieczenia materiałów tekstylnych jak również skóry można kupić np. w sklepie internetowym HadwaoNet.

Impregnacja mebli skórzanych i tapicerki samochodowej

Skórzane meble i tapicerka samochodowa także doskonale reagują na impregnację. Impregnat chroni przed zanieczyszczeniem skóry, co zapewnia doskonały wygląd mebli. Nietrudno o powstanie plam z kawy czy jedzenia, zanieczyszczenia mebla skórzanego podczas zabawy z dzieckiem czy zwierzakiem domowym. W takich sytuacjach impregnat sprawdzi się doskonale – zatrzymuje wszelkie zanieczyszczenia na powierzchni skóry i nie pozwala przenikać im w jej głąb. Dzięki temu wystarczy jedynie przetrzeć zaimpregnowany mebel ściereczką i skutecznie pozbyć się plam.

Impregnat do mebli skórzanych zapewnia ich nienaganny wygląd – powłoka hydrofobowa nie jest widoczna ani wyczuwalna, nie zmienia koloru czy tekstury materiału. Dzięki niemu można korzystać z mebli skórzanych bez obaw o ich zanieczyszczenia, ciesząc się komfortem odpoczynku na skórzanej sofie czy fotelu.