Ile kosztuje remont dachu

Dach jest odpowiedzialny za ochronę konstrukcji domu przed działaniem szkodliwych warunków pogodowych. To dlatego konieczne jest zadbanie o jego dobrą kondycję i dokonywanie regularnego przeglądu technicznego. Remont dachu przeprowadzamy przeważnie z dwóch powodów. Pierwszym jest uszkodzenie starej konstrukcji, drugim natomiast chęć zaadaptowania strychu na poddasze użytkowe. Niestety, trzeba się liczyć z wysokim kosztem. Zatem ile kosztuje remont dachu?

Demontaż starych elementów dachowych

Pierwszym krokiem jest demontaż starych, zniszczonych konstrukcji. Z najmniejszym kosztem trzeba się liczyć w przypadku demontażu dachówki lub blachodachówki – cena usługi to ok. 4-6 zł/m2. 8-12 zł/m2 kosztuje usunięcie poszycia wykonanego z papy. Na najwyższy koszt muszą przygotować się właściciele dachu eternitowego, bowiem koszt demontażu to cena ok. 14-20 zł/m2.

Warto dodać, że trzeba także doliczyć koszty wywozu oraz utylizacji. Szczególnie utylizacja eternitu może stanowić największy problem.

Ile kosztuje nowa więźba dachowa?

Na ostateczny koszt nowej więźby dachowej ma wpływ przede wszystkim jej kształt oraz jakość zastosowanych elementów. By ograniczyć koszty, można zdecydować się na zakup prostej więźby na dach dwuspadowy. Jej średnia cena to wydatek ok. 15-25 zł/m2. Bardziej skomplikowana więźba będzie kosztować ok. 25-45 zł/m2.

Oczywiście nie są to jeszcze wszystkie koszty. Należy do nich doliczyć koszt folii dachowej (ok. 2-8 zł/m2) i łacenia (ok. 4-12 zł/m2)

Koszty nowego pokrycia dachowego

Jeśli decydujemy się na remont dachu, przeważnie wybieramy nowe pokrycie. Oczywiście jego koszt będzie zależał od rodzaju zastosowanego materiału. Największą popularnością cieszy się blachodachówka – koszt ok. 25-45 zł/m2, dachówka ceramiczna – ok. 33-60 zł/m2 oraz blacha płaska – ok. 18-23 zł/m2. Ostatnie rozwiązanie wymaga wykonania sztywnego poszycia, którego koszt wynosi ok. 35-65 zł/m2.

Czy można zaoszczędzić na remoncie dachu?

Zamiast zastanawiać się, ile kosztuje remont dachu, warto od razu postawić na Hydronylon. Ten nowoczesny produk kosztuje już od 21 zł za kilogram produktu. Płynny preparat dociera w nawet najtrudniej dostępne miejsca.

Hydronylon cechuje się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne. To dlatego można liczyć na odbijanie promieni UV i wyjątkową szczelność. Tworzy lekką powłokę bez łączeń czy szwów. Skutecznie zabezpiecza dach, a także chroni poddasze przed nagrzewaniem się.

Hydronylon nie wymaga konserwacji! Gwarantuje skuteczne uszczelnienie dachów z papy, blachy, a także innych materiałów. Produkt sprawia, że dach jest jak nowy.