poniedziałek, 27 maja, 2024
Strona głównaPoradyHit sezonu, kolor Ecru: Jak wykorzystać go we wnętrzach?

Hit sezonu, kolor Ecru: Jak wykorzystać go we wnętrzach?

Niebywale modnym kolorem, często wybieranym przez projektantów mieszkań, jest kolor ecru. Jego nazwa w tłumaczeniu z języka francuskiego oznacza barwione płótno. Sam kolor ecru należy do jasnych barw, powstał z połączenia odcieni białego, szarego oraz żółtego. Niektórzy określają go jako kolor biały, jednak nie jest to takie oczywiste, jest on bowiem odrobinę ciemniejszy, aniżeli kremowa biel, lecz nie tak intensywny jak żółty. Bliżej mu raczej do beżu. Jak wykorzystać kolor ecru w swoim mieszkaniu? 

Kolor Ecru do salonu

Kolor ten idealnie wpasowuje się w nowoczesny styl, jednakże i w tych nieco bardziej tradycyjnych mieszkaniach sprawdzi się wprost doskonale. Subtelny, delikatny aczkolwiek z charakterem nada każdemu pokojowi elegancji i wprowadzi przyjemny, swobodny klimat. Skoro kolor ecru jest czymś pomiędzy bielą a beżem, będzie przepięknie pasować do salonu urządzonego w stylu skandynawskim. Lubi on bowiem naturalność i delikatne, jasne kolory. Ecru zaś doskonale komponuje się z drewnianymi meblami i wszelkimi dekoracjami. Zatem idealnie wpasowuje się w nurt stylu skandynawskiego. Ale i w mieszkaniu urządzonym w innym stylu, znajdziemy zastosowanie dla tego kolorku. Salon przecież powinien być zachęcający i urządzony ze smakiem, a ecru będzie wręcz doskonałym sposobem na wyraz tych dwóch cech. Warto też wspomnieć, iż kolor ecru będący jasnym kolorem, optycznie powiększy pomieszczenie i sprawi, że stanie się bardziej jasne. Kolor Ecru we wnętrzach wprowadzi więc nieco ładu do naszego pokoju. 

Kuchnia w kolorze ecru

Serce każdego domu: żywa i pełna gwaru kuchnia powinna być urządzona w ciepłym i jasnym stylu. A taki jest właśnie nasz kolor ecru. Biorąc pod uwagę to, że idealnie łączy się z dekoracjami w kolorze błękitnym, brązowym oraz pasuje do pastelowych kolorów, będzie doskonale współgrał z wyposażeniem kuchni. Nawet w tej urządzonej nieco bardziej kolorowo. Wprowadzi bowiem poczucie ładu i porządku. Wiele przykładów aranżacji kuchennych znajdziemy na parer.pl. Warto też pomyśleć o dopasowanie koloru ecru pod styl, w którym urządziliśmy kuchnię. Sprawdzi się on bowiem w minimalistycznej kuchni, ale i doda blasku klasycznie urządzonemu sercu domu. Połączony z pięknymi dodatkami będzie wprost doskonale podkreślać wszystkie dodatki i przy okazji doda mnóstwa blasku kuchni. Kolory jasne optycznie bowiem wprowadzają więcej jasności, a więc są bardzo komfortowe. Zatem, jeśli chcielibyśmy nieco odświeżyć swą kuchnię albo szukamy ciekawego koloru do niej, mamy już wspaniały pomysł.

 

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments