Gdynia – miasto z potencjałem inwestycyjnym

Miasto Gdynia dzięki swojemu strategicznemu położeniu oraz liczącemu się portowi w basenie Morza Bałtyckiego, to jeden z filarów trójmiejskiej metropolii. Ten fakt doceniają deweloperzy, którzy bardzo dynamicznie rozwijają kolejne, ciekawe projekty na tym terenie. Dlaczego Gdynia nazywana jest miastem o olbrzymim potencjale inwestycyjnym? Sprawdzamy.

Gdynia – miasto cenione przez inwestorów

Trójmiejski potencjał jest szczególnie widoczny właśnie w Gdyni, która od lat przyciąga zagranicznych inwestorów, aktywizując lokalny biznes. Miasto daje szerokie możliwości, nie tylko turystyczne, co doceniają zagraniczne spółki, które chętnie lokują w Gdyni swoje centra BPO (Business Processing Outsourcing). Poza tym chętnie rozwijają się tutaj przedsiębiorstwa z sektora nowoczesnych technologii, jak również usługi sektora medycznego. Za sukcesem miasta stoi wiele różnorodnych czynników. Wśród nich można wymienić chociażby innowacyjny samorząd, sprzyjający rozwojowi przedsiębiorczości.

Wartym podkreślenia jest fakt, że Gdynia ma jeden z największych udziałów firm z kapitałem zagranicznym w grupie miast, które liczą do 300 tys. mieszkańców. Pamiętajmy również, że w Gdyni krzyżuje się kilka szlaków morskich, zarówno tych prowadzących ze Skandynawii, jaki i Europy Zachodniej, co wpływa bezpośrednio na fakt, że miasto pozostaje jednym z filarów całego Pomorza, jak również Europy. Potwierdzeniem tego jest 2 miejsce w rankingu dFi, świadczące o najlepszej lokalizacji dla zagranicznych inwestycji.

Miasto przyszłości – mieszkaj i pracuj w Gdyni

Skoro tak wiele pozytywnych czynników składa się na obraz miasta prawie idealnego pod względem biznesowym, nie może to pozostać bez wpływu na chęć do zamieszkania w tej części Trójmiasta. Deweloperzy w Gdyni starają się sprostać oczekiwaniom i potrzebom przyszłych mieszkańców, którzy chętnie migrują z innych części Trójmiasta, ale również przeprowadzają się tutaj z całej Polski. To zainteresowanie mieszkaniami wprost przenosi się na ilość rozpoczynanych co roku inwestycji mieszkaniowych właśnie w Gdyni. A różnorodność lokalizacji, w których realizuje się nowe projekty jest w stanie zaspokoić każde oczekiwania, zarówno mieszkaniowe, jak i te związane z inwestowaniem w nieruchomości na wynajem.

Ciekawe inwestycje powstające w Gdyni

Ciekawe ukształtowanie i rozległość terenu, pozwala firmom deweloperskim na planowanie śmiałych, nowoczesnych projektów, które doskonale wpisują się w otoczenie, w jakim powstają. Wśród nich jest między innymi koncept powstający w Śródmieściu – Sea City, w rejonie gruntów zwalnianych przez stocznię. Docelowo w Śródmieściu Morskim, niejako nowej dzielnicy Gdyni, ma powstać docelowo 5 tys. mieszkań. Zaś innym ciekawym projektem jest obszar Międzytorza, czyli północnej części Śródmieścia, gdzie na 15 ha deweloperzy planują wybudować duży kompleks budynków mieszkalnych, a także powierzchnie biurowe i handlowe, nie zapominając o potrzebach rekreacyjnych i rozrywkowych. Gdynia ma wszystko, co potrzebne do życia. Warto tutaj przyjeżdżać i zdecydowanie warto zamieszkać.