niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaPomieszczeniaFotel do komputera, jaki wybrać?

Fotel do komputera, jaki wybrać?

Fotele do komputera to meble, które są konieczne w każdym domu. W dobie cyfryzacji rzeczywistości, komputer jest naszym drugim uniwersum, z którego często korzystamy – nie tylko w celach rozrywkowych. Grono ludzi, tak zwanych freelancerów, pracuje zdalnie, z domów. Poszukują więc oni idealnych fotelów, na których będzie im się siedziało dobrze i swobodnie.

Fotel idealny

Foteli biurowych jest wiele, nie każdy jednak spełnia swoje podstawowe funkcje. Podczas pracy przed ekranem, nasz kręgosłup napina się do granic możliwości. Nie tylko przez pracę w pochylonej pozycji, wręcz nienaturalnej, bez pamiętania o prostowaniu pleców i przerwach, ale także przez niejednokrotnie stres i goniące nas terminy. W tym momencie odpowiedni fotel jawi nam się jak rajski mebel, który pomoże nam utrzymać kręgosłup w odpowiednim kształcie, zapewniając bezpieczną pozycję. Jak znaleźć taki fotel? Warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Jeżeli wiążemy ze swoją pracą przyszłość na zasadzie: będę w tym pracował 20-30 kolejnych lat, kupmy już teraz fotel z odpowiednim certyfikatem. Takim certyfikatem jest oświadczenie, że dany fotel nie jest fotelem komercyjnym, ale meblem medycznym, wyprodukowanym nie w fabryce, jak setka innych foteli, a w specjalnych miejscach, w których skupiono się nad jego funkcjami pomocniczymi. Tak zaprojektowany fotel może nawet być częścią rehabilitacji – odciąża nasz kręgosłup, nie doprowadzając do gorszych schorzeń w wieku późniejszym.

Fotel na kilka lat?

Fotel na kilka lat to fotel, który służy nam do niezbyt częstego użytkowania komputera. Chodzi tutaj o czystą rozrywkę, sprawdzanie maili i portali społecznościowych, które nie wymagają kilkunastu godzin przy ekranie. Takie fotele można kupić w dobrych cenach, warto jednak pamiętać, by były one porządnie zabudowane, z dobrych materiałów – z eko skóry, bawełny bądź mikrowłókien. Jeżeli chodzi o zabudowanie – niech nasz fotel ma mocne podłokietniki, regulacje wysokości, a także zagłówek, na którym można oprzeć głowę.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments