firanki do sypialni

Brak ci ładnych firanek w sypialni? Zastanawiasz się, dlaczego każdy z twoich pomysłów nie pasuje do aranżacji? Zapoznaj się z kilkoma poradami na temat doboru firanek i zdecyduj się na lepszy model.

Firanki w sypialni

Firanki na sypialniane okna nie są tylko wykończeniem wnętrza. Są koniecznym dodatkiem, bez którego nie moglibyśmy funkcjonować, ponieważ nie czulibyśmy odpowiedniej prywatności. Sypialnie bardzo często mają duże okna, a nawet wyjścia balkonowe. Mało kto w takim przypadku wyobraża sobie nagie okno, pozbawione firan czy zasłonek. Natomiast nawet delikatna, ażurowa kompozycja z odpowiedniego materiału da pożądany efekt. Warto pamiętać, że firanki to nie tylko babcine wzory, mocno już nieaktualne i po prostu niemodne. Współcześnie mamy wiele rozwiązań, które pomagają nam dobrać odpowiednią firankę do każdego pomieszczenia. Także taką, której nie wyobrażaliśmy sobie wcześniej, że w ogóle istnieje.

Wybór i rodzaje firanki

Oprócz tradycyjnych firan, które pamiętają zamierzchłe czasy, na rynku można spotkać chociażby rolety rzymskie, które prezentują się dużo lepiej niż zwykłe firanki, a przy okazji, za pomocą specjalnego mechanizmu, można je podciągać ku górze i zaczepiać na dowolnej wysokości. Lekkie zasłony też są odpowiednim wyborem, który podkreśli delikatną aranżację sypialni. Nada przytulności, której potrzebuje większość tego typu pokoi. Jeżeli zaś lubimy ciężkie materiały, zdecydujmy się na zasłony, które będą jedną z głównych dekoracji wnętrza. Aby firanka wyglądała ciekawie, można również ją fantazyjnie podpiąć, a część pozostałą wypuścić na przykład po bokach. Ciekawym rozwiązaniem mogą być także zazdrostki, które kojarzone są z dekoracją do kuchni, w fajny sposób sprawdzą się w sypialni. Pamiętajmy też o różnorodności tkanin, które mogą być nie tylko lekkie i ciężkie, ale tez błyszczące, matowe lub półmatowe, dzięki czemu też mocno wpływają na całokształt pomieszczenia. Różne tkaniny dają różny efekt, a efektywność zależy tylko od naszych wyborów. Warto więc rozejrzeć się w wielu miejscach, poszukując tej idealnej firanki do sypialni, która stworzy nam poczucie miłej prywatności.