niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaPoradnikiEkonomia w łazience. Urządzenia, które pozwolą zaoszczędzić środki higieniczne

Ekonomia w łazience. Urządzenia, które pozwolą zaoszczędzić środki higieniczne

W sanitariatach użytku publicznego niezwykle istotna jest ekonomia, wszak marnotrawstwo prowadzi do zwiększenia kosztów, które są ściśle określone w budżecie. Zatem w sanitariatach zarówno w restauracjach, urzędach, jak i centrach handlowych, czy zakładach pracy trzeba zadbać o wyposażenie, które pozwoli zaoszczędzić środki higieniczne. Spośród wielu urządzeń warto wybierać te automatyczne, które zapobiegają marnotrawstwu, a także te które przeznaczone są na wydajniejsze środki higieniczne, jak dozowniki do mydła w pianie.

Po pierwsze dozownik do mydła w pianie – idealne rozwiązanie do sanitariatów o dużej przepustowości

W zakładach pracy i wszędzie tam, gdzie stawia się na oszczędne korzystanie ze środków higienicznych warto wybierać dozowniki do mydła w pianie. Modele te są uniwersalne i nadają się także do mydła w płynie. Oczywiście największą zaletą takich urządzeń jest to, że po naciśnięciu przycisku dozowana jest odpowiednia ilość środka higienicznego, a w przypadku wyboru modeli z zaworem niekapkiem zniwelowanie marnotrawstwa, a dodatkowo możliwość utrzymania strefy umywalkowej w czystości. Mydło w pianie jest dwa razy bardziej wydajne od mydła w płynie, co w połączeniu z systemem automatycznego dozowania i zaworem sprawia, że oszczędność jest większa. Dozowniki do mydła w pianie są również doskonale zabezpieczone, kluczykiem, co zapobiega aktom wandalizmu, a przy okazji marnowaniu mydła.

Po drugie podajnik na ręczniki papierowe

Ręczniki papierowe w roli na uchwycie często są marnowane. Użytkownicy łazienek mają tendencję do używania większej ich ilości, a nierzadko zdarza się, że ręczniki zostają przypadkowo zamoczone, co sprawia, że właściwie nie nadają się już do użytku. Dlatego właśnie w toaletach publicznych warto stosować pojemniki na ręczniki. Dzięki temu dostęp jest jedynie do kolejnego listka, a rola z papierem przypadkowo nie spadnie na podłogę. Dobrym rozwiązaniem są także automatyczne podajniki.

Po trzecie suszarki do rąk

Największa oszczędność to eliminacja tych środków higienicznych, które w zasadzie nie są konieczne. Ograniczenie marnotrawstwa w postaci zrezygnowania z ręczników papierowych na rzecz suszarek do rąk jest odpowiednim rozwiązaniem w sanitariatach w centrach handlowych i urzędach. Suszarki do rąk są też najbardziej higienicznym wyborem, zwłaszcza, jeśli decydujemy się na modele wyposażone w filtry HEPA. Dzięki temu ogranicza się możliwość rozprzestrzeniania się bakterii chorobotwórczych, których w sanitariatach publicznych nie brakuje. To zatem odpowiednie rozwiązanie zwłaszcza do łazienek przy restauracjach, a także zakładach produkujących żywność, gdzie wymogi sanitarne są na najwyższym poziomie. Niewątpliwie jest to ekologiczne rozwiązanie, wszak celulozy w różnej formie zużywa się i tak bardzo dużo.

Po czwarte podajniki na papier toaletowy

Kolejnym ergonomicznym urządzeniem, które zapewnia większą ekonomię w łazience jest podajnik na papier toaletowy. Warto wybierać zwłaszcza te na papier w listkach. Używanie tego rodzaju urządzenia niweluje marnotrawstwo. Można wprawdzie użyć kilku listków, jednak zwykle tego rodzaju środka higienicznego zużywa się mniej niż tradycyjnego papieru w roli. Oczywiście pewnym ograniczeniem zużycia papieru toaletowego jest już zastosowanie pojemników na papier, gdzie mieści się dodatkowo zapas. Szczególnie w toaletach publicznych jest opór przed używaniem papieru, który postawiony jest na spłuczce. Wszak przy spłukiwaniu bakterie chorobotwórcze unoszą się do góry i osiadają także na pozostawionej bez zabezpieczenia rolce papieru. Ponadto pozostawianie zapasu w ten sposób powoduje, że papier często przypadkowo, a nierzadko także celowo ląduje w misie toaletowej. Zatem używanie pojemników i podajników na papier zapobiega również wandalizmowi.

W przypadku łazienek przy zakładach pracy warto stosować również pojemniki na rękawiczki jednorazowe. Zastosowanie urządzeń i akcesoriów sanitarnych zwiększa ergonomię sanitariatu i niewątpliwie wpływa również na jego bardziej estetyczny wygląd. Dzięki temu zaoszczędzone środki można wykorzystać na dodatkowe środki do czyszczenia, które ułatwiają utrzymanie sanitariatu w czystości, przez co korzystanie z niego jest znacznie bardziej komfortowe. Nie bez znaczenia jest także fakt, że zastosowanie takich akcesoriów pozwala także skrócić czas sprzątania sanitariatu, gdyż ograniczona zostaje możliwość aktów wandalizmu.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments