Druk cyfrowy na ściankach działowych, sanitarnych kabinach prysznicowych, toaletowych czy na szafkach to coraz popularniejszy trend. Dzięki personalizacji nadamy ściankom niepowtarzalnego i nowoczesnego designu oraz dopasujemy kolorystycznie do danego pomieszczenia. Czym jest druk cyfrowy i jak wygląda personalizacja ścianek działowych za pomocą druku cyfrowego?

Czym jest druk cyfrowy?

Jest to metoda druku przy wykorzystaniu maszyny drukarskiej. Obraz przeznaczony do druku jest dostarczany do urządzenia drukującego w postaci danych komputerowych, dzięki temu możliwa jest dowolna personalizacja każdej kopii drukowanych materiałów. Druk cyfrowy możliwy jest do wykonania na wielu różnych podłożach, np. na ściankach działowych z laminatu wysokociśnieniowego HPL.

Zaletą druku cyfrowego jest fakt, że faza przygotowawcza trwa bardzo krótko, technika druku bardzo przypomina pracę drukarki laserowej, jednak przewyższa ją swoją jakością oraz szybkością przygotowania wydruku. Zbliżona jest ona bardziej do druku offsetowego. Dzięki cyfrowej obróbce możemy obraz skalować oraz zarządzać kolorem. Mamy tutaj możliwość stosowania wielu kolorów oraz druku barwnego w różnych modelach koloru.

Druk cyfrowy na ściankach działowych

Dzięki personalizacji ścianek działowych za pomocą druku cyfrowego możemy dopasować je kolorystycznie do danych pomieszczeń. Paleta barw jest szeroka.

“Możemy wyprodukować laminat HPL z wydrukiem na podstawie dostarczonego przez klienta wzoru. Jeżeli klient nie ma własnego pomysłu może skorzystać z gotowego zestawu naszych propozycji. Możemy stworzyć zupełnie nowy projekt lub dokonać modyfikacji już istniejącego” dowiadujemy się w rozmowie ze specjalistą z firmy Sanipol, która jest producentem kabin sanitarnych WC z HPL, prysznicowych, toaletowych, ścianek giszetowych, szafek ubraniowych, basenowych oraz szkolnych.

Na ściankach działowych możemy umieścić dowolną przesłaną przez klienta grafikę. Może to być logo, obraz, ilustracja, cytaty czy napisy. Spowoduje to nadanie ściankom działowym oryginalnego i niepowtarzalnego wyglądu. Druk cyfrowy to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą dopasować ścianki działowe do określonego pomieszczenia. Druk cyfrowy sprawdza się również na kabinach sanitarnych WC w przedszkolach, gdzie mamy do czynienia z bogatą i żywą kolorystyką, co wygląda bardzo efektownie.  Ścianki działowe wykonane z laminatów wysokociśnieniowych HPL są przede wszystkim solidne, wytrzymałe i wodoodporne a naniesienie na nie ciekawej grafiki spowoduje, że dostosują się do każdego pomieszczenia i wyglądać będą estetycznie.