sobota, 15 czerwca, 2024
Strona głównaPomieszczeniaŁazienkaDrewno w białej łazience

Drewno w białej łazience

Drewno to materiał, który przede wszystkim kojarzy nam się z pokojem dziennym lub sypialnią, a także kuchennym blatem. Nie zawsze jest to rozwiązanie pożądane w łazience, ze względu na to, że naturalne drewno, lite, pochłania większą część wilgoci z powietrza. Klejone również ma swoje wady.

Piękno drewnianych mebli

Jednak czy biała łazienka z drewnianymi, topornymi meblami w naszej wyobraźni nie wygląda pięknie? Potężna, biała szafka, z zamontowaną, ozdobną umywalką. Jasne ściany z drewnianymi dodatkami, ozdobami i ciekawym ornamentem, który można kupić lub zamówić u zdolnego rzemieślnika. Każdy z tych elementów brzmi kusząco, ale jaki jest najlepszym dla nas wyborem? W małej kuchni postawiłabym na mebel z drewna. Gustownie będzie się prezentował pod wielkim lustrem, zawieszony na śnieżnej ścianie. Również ciekawą kompozycją mogłaby być ozdobna półka z klejonego drewna, na której stanęłyby kosmetyki różnego rodzaju. Także rama lustra, zbita z ciekawie wyglądających materiałów drewnianych, mogłaby być piękną ozdobą łazienki. Biała łazienka z drewnem to przede wszystkim ciągłe kombinacje i przemyślenia, który wariant wybrać i z czym to się wiąże. Zdecydowanie polecam kupować przedmioty i meble z drewna klejonego. Chociaż nie jest tak piękne, jak naturalne, ponieważ jest bardziej obrobione, jest wytrzymalsze. Niestraszne mu ataki długotrwałej wilgoci. Nawet po kilku latach taki mebel bądź inna ozdoba będzie się pięknie prezentować w naszej łazience.

Drewno w bieli łazienki

Biel i drewno to kompozycja, która ciekawie wygląda także w dużych pomieszczeniach. Na większym metrażu warto spróbować, właśnie drewnem, odpowiednio zaimpregnowanym, wannę. Taki dodatek pięknie się prezentuje na tle białych mebli z drewnianymi nóżkami, a także daje wysokie poczucie komfortu. Chociaż o drewno trzeba dbać i taka inwestycja jest dość droga, to, przy odpowiedniej pielęgnacji, może pozostać w naszym domu o wiele, wiele dłużej. Oczywiście w takim przypadku najlepiej zastosować drewno klejone, a nie lite, z naturalnych względów.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments