niedziela, 14 lipca, 2024

Donice na taras

Donica to bardzo ważna dekoracja każdego tarasu. Mało osób wyobraża sobie przecież taras bez kwiatów. Koniecznie dla takich roślin ozdobnych trzeba stworzyć odpowiednie warunki, przede wszystkim właśnie na tarasie.

Donice na taras – z czego?

Donice na taras można stworzyć nawet ze starego wiadra, po jego uprzednim oczyszczeniu i pomalowaniu. Bardzo popularnymi donicami są te zrobione z drewna i pomalowane tak, by pasowały na przykład do elewacji domu. To dodatek, a jednocześnie uzupełnienie aranżacyjne przestrzeni. Odpowiednie donice służą też kwiatom, które mogą pięknie kwitnąć i odpowiednio się rozwijać. Wybór jednak nie jest taki prosty, jak się wydaje. Bardzo często, przez brak czasu, nie wybieramy mądrze. Wiele donic nie nadaje się na dłuższe przebywanie na zewnątrz, zwłaszcza na mrozie. Dlatego warto zainteresować się bardziej wybieraną donicą i zdecydować się na taką, która jest odpowiednio impregnowana i przygotowana na niskie warunki. Dodatkowo warto zwracać uwagę na to, jak prezentuje się nas taras. Z czego jest wykonany? Z drewna czy może z kostki brukowej, co daje nam zupełnie inny efekt?

Materiał, z jakiego wytworzona jest donica

Taki materiał jest bardzo istotny i należy na niego zwracać uwagę, by móc połączyć go umiejętnie z naszą przestrzenią na tarasie. Donice są produkowane z plastiku, drewna, metalu. Są też donice ceramiczne, a każda z nich ma osobne plusy i minusy. Donice plastikowe nie prezentują się zbyt pięknie, są zrobione niedokładnie. Do tego są lekkie, przez co wiatr łatwo może je zwalić i poturbować. Drewniane donice wyglądają interesująco, ale należy je odpowiednio zabezpieczyć przed wilgocią. Donica metalowa zaś jest bardzo ciekawym wyborem, ponieważ można stworzyć z nich ciekawe kompozycje kwietne, które mogą spodobać się najbardziej wymagającym gościom.. Przed kupnem więc zastanówmy się dobrze, gdzie ma stać nasza donica i dlaczego powinna być jak najlepiej zabezpieczona. W końcu jest podstawą do życia naszej rośliny.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments