niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaOświetlenieDobór oświetlenia LED do nowoczesnego wnętrza

Dobór oświetlenia LED do nowoczesnego wnętrza

Imponujące aranżacje wnętrz to efekt świetnie dobranej kompozycji mebli, kolorów i… oświetlenia. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się oświetlenie LED i nic w tym dziwnego, ponieważ rozmaite rodzaje oświetlenia LED mogą dopasować się do każdego stylu. Dowiedz się, jakie taśmy LED wybrać, by jak najlepiej ozdobić nowoczesne wnętrze.

Barwy LED: ciepła, zimna, neutralna

Coraz częściej mówi się o tym, że kolor światła wpływa na nasze samopoczucie i to, jak odbieramy dane wnętrze. Jak się zapewne domyślacie, ciepła barwa ociepla wnętrze, zimna sprawia, że staje się ono bardziej surowe. Natomiast neutralna barwa plasuje się pomiędzy ciepłą a zimną i jest jedną z najchętniej wybieranych, ponieważ najłatwiej ją dopasować do wnętrza. Barwę światła wyrażamy w Kelwinach. Ciepła będzie miała około 3000 K, neutralna 4000 K, a zimna około 5000 K.

Światło ciepłe wybieramy do miejsc relaksu i odpoczynku. Ciepłe światło skutecznie ociepli pomieszczenie urządzone w surowym stylu. Jeśli urządzasz pokój do pracy, wybierz barwę zimną. Chłodne Ledy świetnie sprawdzają się również w łazience. Bez względu na barwę, na jaką się zdecydujesz, idealne mogą okazać się listwy LED firmy Neonica.pl. Świetnej jakości produkty i rzetelne opisy bardzo ułatwiają wybór: https://sklep.neonica.pl/tasmy-led

Światło LED dla podkreślenia szczegółów aranżacji

Ciepłe oświetlenie LED uwydatnia ciepłe kolory we wnętrzu. Analogicznie zimne światło LED uwydatnia chłodne kolory. Dzięki odpowiedniemu umiejscowieniu oświetlenia LED możemy podkreślić wybrane szczegóły aranżacji. Mogą to być szczególne miejsca w domu, na przykład półka ze zdjęciami, czy biblioteczka albo telewizor.

Bardzo popularnym rozwiązaniem jest wykorzystywanie Ledów jako światła zastępującego tak zwane oświetlenie górne. Wtedy taśmy LED umieszcza się dookoła sufitu, bądź przy meblach. W tym wypadku świetnie sprawdzi się ciepłe oświetlenie, które poprawi nam nastrój i pomoże się zrelaksować na ulubionym filmie lub podczas słuchania muzyki.

Oświetlenie LED w sypialni

Sypialnia jest jednym z najprzyjemniejszych miejsc do urządzania. Jeśli chodzi o rodzaj oświetlenia LED, mamy tutaj pełną dowolność, jednak barwę warto dobrać według pewnych zasad. Na przykład, jeśli lubisz czytać w sypialni, na pewno lepiej poczujesz się przy barwie zimnej. Chłodne Ledy dodatkowo podkreślą nowoczesność wnętrza, świetnie sprawdzą się w ciemnej sypialni. Z kolei jasna sypialnia nabierze wyjątkowego charakteru z zastosowaniem światła ciepłego.

Oświetlenie LED do nowoczesnego wnętrza: na to zwróć uwagę!

Oświetlenie LED dostępne jest w szerokiej ofercie i na pierwszy rzut oka wszystkie taśmy LED wydają się takie same. Nic bardziej mylnego, ponieważ z łatwością możemy trafić na kiepskiej jakości produkty. Dlatego, jeśli zależy nam na trwałym i naprawdę dobrym oświetleniu LED, czytajmy parametry. Dobrej jakości taśmy LED można poznać po opisie. Rzetelny producent podaje takie szczegóły, jak moc zasilacza, barwa Ledów, wodoodporność, moc oświetlenia itp. Taśmy LED renomowanych producentów podlegają również reklamacji.

Po więcej inspiracji zapraszamy na stronę sklep.neonica.pl. Taśmy LED to tani i szybki sposób, który może odmienić każde wnętrze. Jeśli zaś chodzi o nowocześnie urządzony dom, czy mieszkanie obowiązkowo musi zostać wyposażone w oświetlenie LED!

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments