środa, 6 grudnia, 2023
Strona głównaPoradyCzy zlewozmywaki granitowe to praktyczne rozwiązanie?

Czy zlewozmywaki granitowe to praktyczne rozwiązanie?

Rynek oferuje nam dostęp do produktów, które pomimo posiadania tego samego zastosowania – mają nieco inne charakterystyczne cechy. Dzięki temu jesteśmy w stanie wybrać asortyment, który w stu procentach odpowiada naszym upodobaniom, a także spełnia wszelkie wymagania względem niego. Tak samo sytuacja wygląda w przypadku doboru armatury kuchennej, do jakiej należą przede wszystkim zlewozmywaki. Ich jakość, trwałości i estetyka jest niezwykle ważna dla końcowego efektu, dlatego dziś swoją uwagę skoncentrujemy na zlewach wykonanych z granitu, które określa się jako przykład wytrzymałości – czas przeanalizować czy rzeczywiście są one dobrym rozwiązaniem.

Zlewozmywaki granitowe i ich dostępne warianty

Przy wyborze armatury kuchennej nie powinniśmy się kierować wyłącznie jej designem, w końcu nasza kuchnia ma być nie tylko estetycznie urządzona, ale także praktyczna. Pod tym samym kątem powinniśmy dokonywać zakupu mebli, sprzętów etc. Tak, aby wszystko tworzyło współgrającą ze sobą kompozycję, która zachwyci nas swoją funkcjonalnością podczas wykonywania codziennych czynności.

Zlewozmywaki granitowe dostępne są w różnych wariantach, oznacza to, że mogą być do siebie podobne, ale posiadające nieco inne cechy charakterystyczne np.:

  • sposób montażu – wpuszczane, podwieszane i nakładane;
  • ilość komór – jedno-, półtora lub dwukomorowe;
  • ociekacz – mogą być z nim lub bez niego;
  • materiał – klasyczny granit lub ten wzbogacony o stalowe elementy;
  • kolor – najczęściej spotykane są zlewy w odcieniach szarości, bieli, a także te w głębokiej czerni;
  • rozmiar – zlewy mogą być dedykowana do szafek o różnych rozmiarach m.in.: 40 cm, 60 cm, 80 cm i 90 cm.

Jak sam widzisz, możliwości masz wiele, dlatego bez względu na to czy Twoja kuchnia urządzona jest w ciemnych barwach, czy króluje w niej biel i otwarta przestrzeń – z łatwością dopasujesz do niej brakujący element, który będzie nie tylko praktyczny, ale także spełni dekoracyjną funkcję.

Zlewozmywaki granitowe – dlaczego zyskały popularność?

Przyszedł czas, aby omówić, dlaczego zlewozmywaki granitowe są tak bardzo popularne. Wynika to przede wszystkim z potwierdzenia faktu o ich niezwykłej praktyczności. To prawda, że idealnie spisują się w kuchni – chcesz dowiedzieć się dlaczego?

  • Po pierwsze – posiadają gładką powierzchnię, która jest wynikiem zawartości kwarcu. Oprócz niezwykłej przyjemności w dotyku zapewnioną mamy łatwość w utrzymaniu czystości. Nie ma potrzeby martwić się o czasochłonne szorowanie, wystarczy usuwać zabrudzenia na bieżąco, wykorzystując w tym celu płyn do mycia naczyń i miękką gąbkę.
  • Po drugie – są niezwykle wytrzymałe, granitowa konstrukcja posiada wiele właściwości m.in.: jest odporna na działanie wysokich temperatur, a także ich wahania, a co ważne nie tak łatwo o jej zarysowanie. Idealnym przykładem najwyższej jakości granitowych zlewozmywaków są produkty dostępne w ofercie sklepu Frapeti, który dostarcza do rąk klientów tylko sprawdzony asortyment.
  • Po trzecie – jak już wiesz różniące się od siebie modele to idealna podstawa, aby rozpocząć poszukiwania czegoś dla siebie, a co ważne, możliwość dokonania wyboru koloru, sprawia, że coś, co służy nam podczas gotowania czy zmywania, może działać także dekoracyjnie. 

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu znacznie łatwiej Ci będzie podjąć świadomą decyzję, abyś bez względu na to, który wariant wybierzesz, był w pełni usatysfakcjonowany.

 

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments