biało szara łazienka

Biało szara łazienka to hit i inspiracja, z której często korzystamy. Połączenie bieli i szarości to ciekawy sposób na stworzenie idealnego kąta do relaksu, ponieważ, chociaż kojarzy się z industrialnym stylem, może to być bardzo ciepły sposób na oryginalną aranżację. Łazienka to miejsce przeznaczone głównie dla domowników, w którym warto czuć się swobodnie i dobrze.

Odcienie szarości w łazience

Odcieni szarości jest bardzo wiele. Szary nie musi być ciemnym, nijakim kolorem. Jasne odcienie, wręcz pastelowe, są bardzo ciekawe, kiedy dodamy do nich białe dodatki. Białe meble i szare płytki z ciekawym wzorem to sposób na sukces. Białe, ale toporne półki będą ładnie prezentować się wraz z zabudowaną wanną, do zabudowania której użyto właśnie takich jasnych, szarych materiałów. Można też użyć ciemnych odcieni szarości, bardziej męskich i surowych i przełamać je ciepłym dodatkiem, na przykład drewnem. Sama konwencja takiej łazienki nie musi kojarzyć się tylko i wyłącznie z połączeniem tych dwóch kolorów. Warto taką aranżację podzielić i uwypuklić za pomocą jakiejś ciekawej grafiki, która sprawi, że z surowej łazienki powstanie pomieszczenie bardzo nowoczesne, stworzone dla ludzi z pasją. Jeżeli pomieszczenie jest ciemne, kombinuj z mocnym akcentem bieli, nie tylko w meblach, ale i na podłodze, na płytkach podłogowych. Dodatki to klucz do sukcesu. Nie zapomnij o dużym lustrze, który powiększy optycznie pomieszczenie.

Farba do łazienki – ściany utrzymane w szarej kolorystyce

Pamiętaj, że nie musisz decydować się tylko na jeden odcień szarości – spróbuj połączyć różne kolory.  Część ścian mogą pokrywać ciemne, grafitowe płytki, a drugą część ozdobi jasnoszara farba do łazienki. Do tego możesz też wykorzystać szablony do farb, dzięki którym zrobisz na ścianach stylowe wzorki, np. z białej powłoki do ścian. To doskonały pomysł na ożywienie wnętrza i nadanie mu oryginalnego charakteru.

Jaka powinna być farba do łazienki?

Nie każda farba do łazienki będzie odpowiednia, dlatego trzeba zwracać uwagę na parametry. Powłoka powinna być odporna na wilgoć, a także na rozwój bakterii i grzybów. Farba do łazienki musi też dobrze znosić mycie, a zwłaszcza szorowanie. Dzięki temu jeśli ściana się zabrudzi można będzie z łatwością usunąć z niej plamy. Na stronie https://www.milabud.pl/pl/c/farba-do-kuchni-i-lazienki/221/1/full możesz zobaczyć, jakie farby do łazienek spełniają te kryteria i sprawdzić jakie odcienie szarości są dostępne.

Klasyczne połączenia

Jeżeli połączenie szarości i bieli przemawia do ciebie tylko odrobinę, warto skorzystać z różnych, dostępnych na polskim rynku sposobach na urozmaicenie przestrzeni. Pamiętaj, że każde pomieszczenie da się przearanżować, tak, by stało się cieplejsze, w zależności od chęci. Biała podłoga i szare ściany nie są końcem świata. Czerwień, brąz, a także czerń potrafią sprawić cuda. Łazienka, po takiej ingerencji kolorów, może stać się ulubionym miejscem w domu. Wszystko zależy od naszego osobistego wyczucia smaku i podejścia do szarości. Jeszcze niedawno ten kolor wybierali ludzie niepewni, ale we współczesności wszystko się szybko zmienia.