niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaPoradnikiBezpieczniki automatyczne – jak wybrać ten odpowiedni?

Bezpieczniki automatyczne – jak wybrać ten odpowiedni?

Bezpiecznik automatyczny ma na celu zabezpieczenie instalacji elektrycznej przed negatywnymi skutkami nieprawidłowego napięcia. To powszechnie stosowane elementy elektroinstalacyjne w instalacjach domowych czy mieszkaniach. Jak należy wybrać odpowiedni bezpiecznik automatyczny?

Za sprawą bezpieczników w instalacji elektrycznej można zabezpieczyć instalację, a także podłączone do niej sprzęty przed przepięciami oraz przed zniszczeniem. Również, w skrajnych przypadkach, bezpieczniki pozwalają na zapobieganie pożarom, a tym samym poważnym zagrożeniom dla życia i zdrowia. Głównym typem bezpiecznika stosowanego w instalacjach domowych jest bezpiecznik automatyczny. To bezpiecznik posiadający najczęściej konstrukcję wkręcaną, który stosowany jest obecnie zamiast starszych bezpieczników topikowych. Na co należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze takiego zabezpieczenia instalacji elektrycznej?

O czym warto pamiętać przy wyborze bezpiecznika automatycznego?

W sprzedaży można znaleźć różne rodzaje bezpieczników automatycznych do domów i mieszkań. Często zatem pojawia się pytanie – jaki bezpiecznik automatyczny – https://www.kontaktuj.pl/bezpiecznik-automatyczny-25a-ghs101-e27,29,18888,204 należy zakupić? Do dyspozycji są bezpieczniki posiadające różne parametry. Najpopularniejsze z nich to przede wszystkim bezpieczniki 10A, bezpieczniki 16A oraz bezpieczniki 25A. Wysokość parametru prądu znamionowego (A) zależna jest od indywidualnych potrzeb instalacji elektrycznej, którą ma zabezpieczać dany bezpiecznik automatyczny. Uwaga! W przypadku, gdy nie wiadomo, jaki bezpiecznik automatyczny wybrać, najlepiej skonsultować się z elektrykiem.

Gdzie można zakupić bezpiecznik automatyczny?

Aktualnie bezpieczniki automatyczne są sprzedawane w wielu różnych sklepach. Można zakupić je między innymi w znanych marketach budowlanych i wykończeniowych. Są one dostępne także w sklepach prowadzących sprzedaż artykułów elektrycznych. Bezpieczniki można zamawiać też za pomocą sklepów internetowych. Wybrane produkty będą wówczas dostarczone pod wskazany adres albo będzie można odebrać je w paczkomatach.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments