kamień dekoracyjny na ścianę

Wielu z nas nudzą się zwyczajne, proste ściany, które nie są ozdobą domu. Wręcz przeciwnie. Świecą pustkami, bo nie mamy na nie pomysłu ani chęci, by jakkolwiek je przyozdobić. Zwykła farba nie radzi sobie z naszą kreatywnością i zastanawiamy się nad tym, jak upiększyć nasze mieszkanie. Kolejny obraz? Zegar z wyprzedaży, który popsuje się za kilka tygodni? Bibelot zbierający kurz? Czy to naprawdę dobry pomysł?

Kamień dekoracyjny zmieniający dom na lepsze

Oczywiście, że nie! Kamień dekoracyjny na ścianę – to jest mój pomysł. Odkąd natknęłam się na aranżacje z tymże elementem zdobiącym, od razu wiedziałam, że muszę go zastosować w swoim mieszkaniu. Ale najpierw dowiedziałam się, że kamień dekoracyjny to nic innego jak łudząco podobny do kamieni typu granit czy piaskowiec odpowiednio zrobiony gips, pokryty na przykład żywicą. Oczywiście, może to być też zwyczajny kamień naturalny, jednak jest on dość drogi, ze względu na długi czas obróbki i przygotowana. Polecam bardziej to sztuczne, ale nie gorsze rozwiązanie. Kamień dekoracyjny cechuje się wytrzymałością i sprawia, że wnętrze staje się bardziej oficjalne, atrakcyjne dla oka. Jednocześnie ten element powoduje, że salon czy pokój wygląda poważniej i bardziej stonowanie. Użycie tej dekoracji na jednej, dwóch ścianach zupełnie odmieni postrzeganie pomieszczenia, a większy remont nie będzie konieczny.

Efektywna ozdoba na ścianę

Wybierając odpowiedni kamień, warto zastanowić się, jaki efekt chcemy osiągnąć. Należy pamiętać, że ta dekoracja jest bardzo surowa i potrafi z przytulnego wnętrza stworzyć nawet mroczne pomieszczenie. Czasami może to być radykalna zmiana, która zmieni obraz naszego domu o sto osiemdziesiąt stopni. To ciekawa inwestycja, którą polecam miłośnikom mód wykończeniowych – kamień dekoracyjny na ścianę to hit ostatnich lat, który nieustannie daje o sobie znać. Na polskim rynku jest wiele firm, które zajmują się tworzeniem takich ozdób, przez co jest w czym wybierać. Wystarczy się zastanowić, jaki efekt chcemy uzyskać i jaki on jest w naszej wizji poremontowej.