środa, 6 grudnia, 2023
Strona głównaPoradyAranżacje balkonu w bloku - inspiracje

Aranżacje balkonu w bloku – inspiracje

Kiedy ładna pogoda za oknem zaczynamy nabierać ochoty na spędzanie czasu na świeżym powietrzu w otoczeniu natury. Często właśnie na wiosnę zabieramy się za porządki na naszym balkonie i zaczynamy się za jego urządzanie tak, aby świetnie się nam spędzało czas i relaksowało. Najważniejszym elementem wyposażenia naszego balkonu powinny być meble balkonowe stworzone do małych balkonowych metraży. Wiele mebli i pomysłów na aranżacje balkony w boku znajdziesz na https://vokato.com.

 

  1. Aranżacja balkonu w bloku – od czego zacząć?
  2. Meble balkonowe. Jak urządzić balkon w bloku?
  3. Kwiaty na balkon – o czym pamiętać?

 

Aranżacja balkonu w bloku – od czego zacząć?

Aby stworzyć sympatyczne miejsce, w którym chętnie będziemy spędzać czas należy zacząć od podłogi. Stare, obskurne płytki mogą tylko odstraszać. Jeśli zdecydujemy się na nowe podłoże, wtedy stare najlepiej skuć. Dopiero na dobrze przygotowanej powierzchni możemy kłaść nowe płytki. 

Drugim ważnym aspektem zanim zaczniemy urządzań balkon jest rozplanowanie mebli i ich wymierzenie. Najlepiej upewnić się, czy meble które postawimy nie będą tarasowały nam przejścia, a w efekcie poruszanie się po zagraconym, małym balkonie w bloku będzie graniczyło z cudem.

Dobre zaplanowanie i rozłożenie mebli sprawi, że efekt końcowy będzie zadowalający. 

 

Meble balkonowe. Jak urządzić balkon w bloku?

Wybór mebli zawsze stanowi problem; nie inaczej jest w przypadku mebli ogrodowych, tarasowych i tych na balkon.

Najlepszymi meblami na balkon są oczywiście meble stworzone do zmieniających się warunków atmosferycznych. W ostatnich latach duże uznanie zyskały meble rattanowe i drewniane meble ogrodowe. Nie jest to najtańsze rozwiązanie, ale należy pamiętać, że takie meble będą dobrze wyglądały i służyły nam latami. Drewniane dodatki, czy meble drewniane ocieplą nasze otoczenie i sprawią, że wypoczywając na balkonie będziemy mieli poczucie, iż jesteśmy bliżej natury. 

Tańszym rozwiązaniem będą meble plastikowe, które są tańsze i łatwiejsze w utrzymaniu. Obecnie producenci mebli ogrodowych wkładają serce również w meble plastikowe i uwierzcie nam, że takie meble także mogą wyglądać świetnie.

Jeżeli nasz balkon jest mikroskopijny – bo i takie się zdarzają – lub trzymasz na nim wiele innych rzeczy, przez co masz bardzo mało miejsca na meble wypoczynkowe to warto pomyśleć o czymś bardziej elastycznym. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będą meble balkonowe składane. Po odpoczynku możemy złożyć meble i wciąż mieć więcej niż trochę miejsca. 

 

 

Kwiaty na balkon – o czym pamiętać?

Nie musisz mieć własnego ogródka czy działki, aby mieć swój pięknie zagospodarowany kawałek zieleni. Balkon świetnie sprawdzi się w tej roli i możesz stworzyć na nim mały, ale bujny ogródek. Wybierając kwiaty na balkon należy zwrócić uwagę z jakiej strony mamy balkon. Tylko wtedy będziemy w stanie wybrać rośliny, które będą się tam dobrze czuły. Zaowocuje nam to pięknie kwitnącymi kwiatami i prężnie rosnącą zielenią wokół nas. 

Mamy nadzieję, że zaszczepiliśmy w Was chęć stworzenia swojego małego miejsca, do którego chętnie będziecie wracać latem i wiosną po ciężkim dniu w pracy. 

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments