Samodzielna aranżacja wnętrz to nie lada wyzwanie. Odpowiednie dopasowanie, zwrócenie uwagi na wiele detali, a także utrzymanie spójnej całości wizualnej, wymaga od nas wiele wysiłku. W każdym pomieszczeniu powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na dodatki, ale również na światło, które wpływa do wnętrza. Zasłony na przelotkach to wygodne i funkcjonalne rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Pozwalają na szybki montaż, a jednocześnie świetnie się prezentują. Dowiedz się, gdzie sprawdzą się najlepiej!

Dlaczego warto wybrać zasłony na przelotkach?

Zasłony tego rodzaju to nowoczesny dodatki aranżacyjne, które przekonują wielu domowników swoją funkcjonalnością. Dzięki dużym otworom, na których można powiesić zasłonę, doskonale dopasowują się wizualnie do nowoczesnych oraz bardzo eleganckich wnętrz. Sam styl zasłon z przelotkami sprawia, że prezentują się bardzo dobrze ze względu na efektowne marszczenie. Otwory zostały wykończone przelotkami, które umożliwiają szybkie i wygodne rozsunięcie tkaniny na karniszu, bez obawy, że zasłona będzie np. krzywo powieszona.

Łatwy montaż, znakomite wykończenie

Zasłony innego rodzaju wykorzystują do mocowania tradycyjne żabki bądź agrafki, które często niszczą się, spadają oraz nie eksponują materiału odpowiednio. Przelotki są przytwierdzone do tkaniny, co oznacza, że zawieszamy je i ściągamy razem z materiałem. Dzięki temu ich montaż jest znacznie ułatwiony, ponieważ nie wymaga dopasowania zawieszek do materiału. Za sprawą takiego rozwiązania zasłony z przelotkami doskonale prezentują się zawieszone, jak również w każdym pomieszczeniu, dopełniając je swoją elegancją.

Do jakich wnętrz zasłony na przelotkach?

Efektowne kółka zasłon tego typu sprawiają, że doskonale sprawdzą się w nowoczesnych zestawieniach. Zasłony na przelotkach można spotkać w przestronnych salonach. Prezentują się świetnie w zestawieniu z gładkimi ścianami i przykuwającymi uwagę dodatkami. Spełnią swoją funkcję również w pomieszczeniach o eleganckim wyglądzie, ponieważ efektowny wygląd sprawia, że zasłony na przelotkach prezentują się jako część dekoracyjna każdego pomieszczenia. Warto zastosować je również w sypialni. Duże kółka pozwalają na przymocowanie ciężkiej i jednocześnie grubej tkaniny. Dzięki temu uzyskamy odpowiedni efekt przyciemnienia w sypialni. Delikatne marszczenia, które powstają na tkaninie tworzą ciekawy efekt, a różnorodność wzorów sprawia, że nawet najbardziej wymagający klienci znajdą coś wartego uwagi.