Wytapetowane łazienki, czyli estetyka w praktycznym wydaniu

Wbrew pozorom stosowanie tapet w łazienkach nie musi stanowić formy estetycznego wydumania, czy też dozy artystycznego szaleństwa. Eksperci zwracają uwagę, iż tapetowaniu łazienek przyświeca bardzo ważny atut, mianowicie – ograniczenie występowania wilgoci.

Tapety łazienkowe – walor uniwersalny

Dotychczas formą zabezpieczenia przed wilgocią w łazience była glazura, które we współczesnym trendzie architektonicznym coraz śmielej przybiera formę kiczu. Podążając tropem współczesnego trendu producenci tapet oraz dekoracji naściennych postanowili wykreować innowacyjne tapety łazienkowe odporne na wilgoć, ścieranie oraz inne potencjalne urazy mechaniczne. Dodając do tego pierwiastek estetyczny mamy do czynienia z bardzo ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym.

Podstawowe rodzaje tapet łazienkowych

Tapety możemy znaleźć w sklepie Dekorolka. Wyróżniamy trzy podstawowe warianty tapet stosowanych w łazienkach. Pierwszym z nich są tapety winylowe. Warstwę wierzchnią tego rodzaju tapet tworzy cienki, bądź spieniony winyl, który stanowi swoiste zabezpieczenie przed wilgocią. Co ciekawe ten wariant tapety można także stosować względem innych powierzchni płaskich – m.in. podłóg zadając intrygującą wartość estetyczną danemu wnętrzu. Ważną zaletą tapet winylowych jest odporność na szorowanie oraz mycie oraz aspekt wizualny – zwiększenie optyczne przestrzeni poprzez błyszczącą powłokę.

Drugim rodzajem tapet stosowanych w tytułowych pomieszczeniach są tapety z włókna szklanego. Ich struktura jest podobna do tkaniny i charakteryzuje się sporą elastycznością. Właśnie dlatego bardzo często stosuje się je względem maskowania ubytków w tynku. Ważnym walorem w tym przypadku jest zastosowanie naturalnych materiałów, które ograniczają występowanie szkodliwych roztoczy i drobnoustrojów.

Ostatni wariant stanowią tapety typu rauhfaser. Składają się one najczęściej z trzech warstwa grubej struktury papieru, które połączone są wiórkami drzewnymi. W celu zabezpieczenia przed kontaktem z wilgocią oraz wodą na warstwie wierzchniej znajduje się wodoodporna farba i zmywalna farba. Ten rodzaj tapet odznacza się ciekawą – chropowatą strukturą, która nada łazience intrygującego waloru estetycznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here