Wybieramy najlepszą wypożyczalnię sprzętu budowlanego - na co zwrócić uwagę

Zakup maszyn i urządzeń budowlanych jest wyjątkowo kosztowny, więc wiele firm, ale i prywatnych inwestorów korzysta z oferty wynajmu. Wypożyczalnie sprzętu budowlanego można znaleźć praktycznie w każdym mieście. Takie rozwiązanie okazuje się bardzo opłacalne, ponieważ pozwala na oszczędność środków związanych nie tylko z zakupem sprzętu, ale także z jego utrzymaniem. Jednocześnie gwarantuje uniknięcie późniejszych problemów ze zbyciem maszyn używanych. Sprawdźmy, na co zwrócić uwagę przy wyborze wypożyczalni.

Wynajem sprzętu budowlanego – liczy się nie tylko cena

Oczywiście pierwszym istotnym kryterium wyboru jest wysokość opłaty za wypożyczone maszyny czy narzędzia. Każda wypożyczalnia sprzętu budowlanego powinna mieć na tyle szczegółowo opracowany cennik, aby od razu były znane ceny wynajmu na określony termin. Trzeba pamiętać, że im dłuższy czas wynajmu, tym niższe ceny, a te są różne w zależności od regionu kraju, wielkości wypożyczalni czy jakości posiadanego sprzętu. Warto również zorientować się, jak wygląda kwestia naliczania opłat w dni świąteczne. Niektóre wypożyczalnie nie pobierają opłat za takie dni, ale nie jest to regułą. Oczywiście nie dotyczy to np. kontenerów bądź rusztowań, które nawet w takim okresie są w użyciu. Należy też zwrócić uwagę na wysokość pobieranej kaucji. Jednak nie tylko koszt wynajmu jest istotny przy wyborze konkretnej wypożyczalni.

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego – warunki wynajmu

Oferty poszczególnych wypożyczalni mogą się różnić. Niektóre z nich dysponują wyłącznie maszynami budowlanymi, jak koparki, spycharki bądź wywrotki. Z kolei w innych można wynająć także rusztowania, agregaty prądotwórcze i elektronarzędzia. W przypadku inwestorów indywidualnych bardzo ważne będzie sprawdzenie, czy w wybranej wypożyczalni jest możliwość wynajmu np. koparki z operatorem, chyba że zna się kogoś ze stosownymi uprawnieniami do korzystania z takiego sprzętu.
Ważna jest też kwestia opieki technicznej i tego, czy można liczyć na szybką pomoc w razie jakiejś awarii sprzętu. Kolejna rzecz to wartość ubezpieczenia maszyn i elektronarzędzi – w profesjonalnej wypożyczalni cały sprzęt jest objęty ubezpieczeniem i nie trzeba się martwić o wysokie dodatkowe opłaty, jeżeli nagle koparka odmówi posłuszeństwa.
Kluczowe zaś będzie dokładne przeczytanie regulaminu i warunków umowy, a te również się różnią w poszczególnych wypożyczalniach. Jedno jest pewne – wypożyczalnia sprzętu budowlanego pozwala na oszczędność czasu i środków, a ponadto umożliwia prywatnym inwestorom bezproblemowe wykonanie np. wykopu pod fundament, wywiezienie gruzu i ziemi z działki albo wyrównanie i utwardzenie gruntu pod ścieżki ogrodowe lub podjazd do garażu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here