środa, 17 kwietnia, 2024
Strona głównaPomieszczeniaTrzyosobowe piętrowe łóżko?

Trzyosobowe piętrowe łóżko?

Łóżka piętrowe to rewelacja ostatnich lat, który nie tylko sprawia radość dzieciom i nastolatkom, ale także osobom dorosłym. Dzięki nim możemy pozwolić sobie na integracyjny wyjazd z grupą do noclegowni, gdzie w jednym, sporym pomieszczeniu zmieści się część grupy. Łóżka piętrowe kojarzą nam się jednak tylko z dwoma miejscami do spania. A co będzie, kiedy powiem, że na jednym takim meblu zmieszczą się aż trzy osoby? Czy to aby bezpieczne? Realne? Prawdziwe i dostępne w Polsce?

Łóżka piętrowe aż trzyosobowe?

Łóżka piętrowe zostały stworzone z myślą o małych pomieszczeniach i, głównie, dzieciach. To dla ich wygody na rynku pojawiają się coraz to nowsze i bardziej zachwycające meble, które potrafią zaskakiwać. Są też wielofunkcyjne i bardzo praktyczne. Posiadają nierzadko biurko, szafki i szafę, tworząc jedyną w swoim rodzaju fortecę nie do zdobycia, zaś bezpieczeństwo i stabilność to ich drugie imię! To idealne połączenie świetnie sprawdzi się w dziecięcym pokoju. Zazwyczaj takie łóżka dzielą się na dwa większe i jedno wysuwane obok tego znajdującego się niżej. Przez co mniejsze dzieci mogą spać na dole, a większe zajmuje łóżeczko na górze. W wielu modelach tego typu łatwo można oddzielić dodatkowe, najniżej znajdujące się łóżeczko i postawić je osobno.

Pielęgnacja łóżka piętrowego dla trzech osób

Higiena wygląda podobnie, jak przy łóżeczkach parterowych dla dwóch osób. Warto zabezpieczyć je przed nadmiernym niszczeniem przez naszą latorośl poprzeć naklejenie mocnej folii PCV. Niektóre sklepy gwarantują jej dodatek przy zakupie, dlatego również warto zwrócić na to uwagę podczas zakupu. Stelaż powinien być niecałkowicie zabudowany, tak, aby materac po kilku latach nie zaczął pleśnieć. To bardzo ważne, zwłaszcza w dziecięcym pokoju. Trzyosobowe łóżko parterowe, jak wspomniałam na początku, mogą przynieść też dziecięcą radość, wystarczy stosować się do moich wskazówek i co jakiś czas przecierać ramy łóżka, by wytrzymało przez kilka lat w dobrym, a nie pokolorowanym przez dziecięcą fantazję stanie.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments