środa, 17 kwietnia, 2024
Strona głównaPoradnikiTapeta samoprzylepna jako świetny sposób odmiany Twojej ściany.

Tapeta samoprzylepna jako świetny sposób odmiany Twojej ściany.

Pewnie niejednokrotnie nachodziła Was myśl, żeby zmienić wystrój swojego domu. Jak to zrobić w sposób szybki i tani? Jednym ze sposobów jest zastosowanie tapet na ścianę, a w szczególności tapet samoprzylepnych.

Tapeta- co może znaleźć się na Twojej ścianie?

Co może być motywem tapety? Właściwie w tym względzie nie ma żadnych ograniczeń. Jedynym wymogiem jest to, aby wzór, z którego będziemy tapetę drukować był w dobrej jakości to znaczy aby jego rozdzielczość była wystarczająco wysoka, aby można było ją umieścić na dużej powierzchni tapety. Oczywiści blubird design, jako specjalista w dziedzinie projektowania i produkcji tapet sugeruje szereg motywów tapetowych, tak aby Wasze ściany nie odbiegały od światowych standardów design’u. Niezmiernie popularne wśród tapet samoprzylepnych są motywy roślinne. Obojętnie, czy mówimy o egzotycznych liściach palmowych, czy liściach monstery, czy może też gałązkach rodzimych iglaków, tego typu tapeta w sposób wyważony, ale zarazem bardzo ciekawy ozdobi powierzchnię salonu, czy kuchni. W przypadku tapet samoprzylepnych lub tapet flizelinowych bez błony klejowej, które mają być przeznaczone do pokoju dziecięcego popularne bywają wzory kolorowych postaci z kreskówek, czy symetryczne, kolorowe figury geometryczne. Z całością naszej ofert w zakresie tapet samoprzylepnych możecie się oczywiście zapoznać na naszej stronie internetowej.

Tapeta samoprzylepne lub tapeta bez błony klejowej- jakich materiałów używamy?

Tapety zależnie od tego czy są drukowane w wariancie samoprzylepnym, czy w wariancie bez błony klejowej są drukowane na różnych materiałach. Materiał samoprzylepny to zazwyczaj dość gruba tkanina, o ciekawej strukturze, która jest powleczona specjalnym klejem. Klej tego typu umożliwia wielokrotne przyklejanie i przeklejanie tapety. Ogromną korzyścią z zastosowania tego typu tapety jest możliwość jej usunięcia bez pozostawienia śladu na powierzchni ściany. W przypadku klasycznych tapet, druk odbywa się na grubej fizelinie, która jest przyklejana do ściany przy pomocy klasycznego kleju do tapet. Istnieją oczywiście specjalne materiały do produkcji tapet, które mogą być wykorzystywane w ciężkich warunkach takich jak łazienki, przebieralnie basenowe itp.. Materiały takie to specjalne winyle z klejem, który nie poddaje się wilgoci, ani wodzie.

Bluebird-Design- Twój sklep z tapetami plakatmi.

Wszelkie tapety, szczególnie samoprzylepne dostępne są na stronie sklepu bluebird-design. Nasze plakaty wykonujemy metodą fotograficzną, tapety zaś drukowane są metodą żelową, która podobnie jak metoda fotograficzna posiada wszelkie certyfikaty do bezpiecznej, długotrwałej ekspozycji we wnętrzach. 

undefined

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments