sobota, 15 czerwca, 2024
Strona głównaPomieszczeniaŁazienkaSzafka pod umywalkę - jaką wybrać?

Szafka pod umywalkę – jaką wybrać?

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. To w niej codziennie wykonuje się różne zabiegi higieniczne. Ważne jest zatem, aby zapewnić sobie odpowiedni komfort użytkowania. Ma to istotne znaczenie zwłaszcza w przypadku strefy umywalkowej. Konkretnie mowa tu o wyborze właściwej szafki pod umywalkę. Czym się zatem kierować?

Zasady wyboru szafki pod umywalkę

Przede wszystkim pamiętać trzeba, że szafki umywalkowe zawsze powinny być dopasowane do konkretnych warunków w pomieszczeniu jakim jest łazienka. W tym kontekście istotne jest zatem, aby odpowiednio szafkę zabezpieczyć przed negatywnym działaniem wody. Ma to wpływ na jej estetykę oraz funkcjonalność. Ważną funkcję odgrywa tu materiał, z którego szafka została wykonana. Powinien być to materiał, który nie będzie ulegał odkształceniu w wyniku kontaktu z wodą, parą wodną oraz różnego rodzaju płynami. Bardzo ważnym kryterium przy wyborze szafki umywalkowej jest także to, jakie ma ona spełniać funkcje. Osoby, którą lubią mieć wszystkie przybory toaletowe po ręką, postawić powinni na model szafki o szerokim blacie i z otwartymi półkami. Jeśli jednak szafla służyć ma głównie do przechowywania różnego rodzaju preparatów to lepszym rozwiązaniem może okazać się szafka zamykana. Przed zakupem szafki umywalkowej, takiej jak np. https://www.fajnalazienka.com/pol_m_meble-lazienkowe_szafki-lazienkowe_szafki-umywalkowe-740.html trzeba oczywiście przeprowadzić odpowiednie pomiary. Wszystko po to, aby szafka idealnie pasowała do łazienki.

Szafka wisząca czy stojąca

Na rynku dostępne są szafki umywalkowe wiszące oraz stojące. Szafki stojące kojarzone są z klasyką. Jeszcze do nie tak dawna to właśnie ten model można było spotkać najczęściej w łazienkach. Szafki stojące w ostatnich latach przeszły dużą metamorfozę. Dziś na rynku dostępne są bardzo eleganckie i stylowe modele. Często są wykonywane z drewna lub z materiałów drewnopodobnych. Zaletą szafek stojących jest na pewno to, iż nie wymagają one żadnego montażu. Coraz większą popularnością cieszą się szafki wiszące. Charakteryzuje je ciekawy design, dzięki czemu dobrze sprawdzają się w łazienkach urządzonych w stylu nowoczesnym. Co ważne, można powiesić ją zarówno nad umywalką, jak i pod umywalką.

Pojedyncza czy podwójna szafka pod umywalkę

Szafki umywalkowe mogą być dodatkowo pojedyncze lub podwójne. To, który model wybrać uzależnione jest w dużej mierze od metrażu łazienki. Nie w każdej ze względu na ograniczone miejsce szafka podwójna będzie dobrym rozwiązaniem. Oczywiście dodatkowo ważne jest również to ile i jakie rzeczy chce się w szafce umywalkowej przechowywać.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments