suszarka na pranie sufitowa

Suszarka na pranie to trzecia, zaraz obok pralki i żelazka, potrzebna rzecz, którą wykorzystujemy przy codziennym praniu naszej odzieży. Bardzo często jest ona tradycyjna, a więc zajmuje wiele miejsca w naszych pokojach. Na małym metrażu jej obecność jest dużo bardziej odczuwalna niż w domu jednorodzinnym. Z pomocą przychodzi nam więc suszarka sufitowa, na której pranie zawiśnie, dosłownie, pod sufitem, tworząc dodatkową przestrzeń dla użytkowników na małym metrażu.

Specyfikacja suszarek sufitowych

Suszarka sufitowa na pranie jest pomysłowym wykorzystaniem wysokich mieszkań. W łazience, najczęściej nad wanną, zostaje zamocowany specjalny system sznurków i prętów, który służy nam podczas porządkowania ubrań. Łatwość w przytwierdzeniu suszarki do sufitu jest zdecydowanym plusem. Suszarka znajduje się w jednym miejscu, jest stabilna, nie ma szans, by spadła. To samo tyczy się zawieszonych na niej ubrań. Wiele polskich producentów decyduje się na tworzenie wysokiej jakości suszarek na pranie, używając różnorakich sposób na zabezpieczenie prętów przed blaknięciem, dzięki temu suszarka po kilku latach nie prezentuje się brzydko i mało estetycznie. Poza tym pranie znajduje się w łazience lub w suszarni, gdzie zazwyczaj nie wpuszczamy gości bardzo często. Rozwiązaniem na ciepłe miesiące jest podwieszenie takiej suszarki na balkonie. W ten sposób przez okres wiosenno-letni pranie nie będzie zalegać w mieszkaniu, nie strasząc swoim brakiem uroku domowników i gości.

Bezpieczny system suszarki

Sam system polega na tym, że za pomocą sznureczków regulujemy wysokość prętów, w ten sposób, byśmy mogli swobodnie powiesić na nich pranie. To udogodnienie jest świetnym rozwiązaniem dla osób z chorymi plecami, ponieważ podczas maksymalnego opuszczenia, nie będą one musiały wysoko podnosić rąk, by zawiesić wilgotną odzież. Także dzieci spokojnie poradzą sobie z obsługą tego typu suszarki. Pręty zazwyczaj są lekkie i ewentualne opadnięcie sznurków nie wyrządzi krzywdy osobie, która akurat przechodzi pod praniem bądź bierze kąpiel w wannie.