Nie ma chyba nic przyjemniejszego niż beztroski relaks w ogrodzie. To szczególnie przyjemne, gdy po długiej, ciemnej i szarej zimie w końcu robi się ciepło, a słońce grzeje coraz mocniej. Takie spędzanie wolnego czasu w ogrodzie jest tym bardziej wyjątkowe, jak zadbamy o odpowiednie meble, zwłaszcza wygodne hamaki, ale nie tylko, o czym przekonamy w poniższym artykule.

Co decyduje o relaksie w ogrodzie?

Na tak postawione pytanie najczęściej pada odpowiedź: cisza i spokój. I tak w rzeczywistości jest, bo tak mało potrzeba, aby poczuć odprężenie. Jeszcze tylko piękna, słoneczna pogoda do samego wieczora i wypoczynek zapowiada się jak w raju. Tymczasem, planując urządzić strefę relaksu w ogrodzie, powinniśmy zatroszczyć się o kilka warunków, między innymi stworzyć komfortową prywatność, aby nikt nam nie przeszkadzał, zainwestować w wygodne meble i zatroszczyć się o obecność natury, między innymi posadzić relaksujące rośliny.

Po pierwsze – prywatność

Najlepszy odpoczynek jest wtedy, gdy możemy odizolować się od świata, zostawić go – mówiąc metaforycznie – za drzwiami. W przypadku ogrodu to bardzo łatwe, bo odgrodzić się od świata jesteśmy w stanie na wiele sposobów, lecz korzystajmy z tych naturalnych. Przykładem są wyższe rośliny, nie tylko żywopłot, ale też wysokie trawy ozdobne, krzewy czy byliny. Na tarasie warto ustawić duże donice, w których zagoszczą różne aranżacje roślinne. Idealne jako parawan są również pnącza, bo bardzo szybko stworzą zieloną ścianę. Można też po prostu zainwestować w osłonę balkonową lub matę, z tym że efekt, jaki w tej sytuacji uzyskamy, nie będzie tak ciekawy, jak w przypadku roślin.

Po drugie – meble

Stworzyliśmy już naszą prywatną oazę, czas teraz na meble, które pozwolą nam się zrelaksować. Idealnie sprawdzają się wygodne hamaki do ogrodu, bo są niezwykle komfortowe. To samo powiemy o leżakach, zwłaszcza wyposażonych w szerokie siedziska, wysokie podłokietniki oraz mocne oparcie. Nie zapominajmy też o poduchach uprzyjemniających relaks. Meble muszą być nie tylko maksymalnie komfortowe, ale i wykonane z wysokiej jakości tworzyw – wytrzymałych i odpornych, aby służyły nam jak najdłużej.

Po trzecie – relaksujące otoczenie

Mamy już zapewnioną prywatność i meble, które posłużą nam do błogiego wypoczynku. Do szczęścia brakuje nam tylko relaksującego otoczenia, a takie zapewnią nam odgłosy natury: szumiące drzewa, szemrzący strumyk i śpiew ptaków. Warto posadzić drzewa iglaste zapewniające miłe, żywiczne zapachy. To samo powiemy o roślinach mających w sobie olejki, które uwalniają do powietrza, wytwarzając przyjemną aurę: lawenda, szałwia, mięta, melisa itp.

Taka strefa relaksu pozwoli nam na prawdziwy niczym niezakłócony odpoczynek. Warto sobie ją sprawić, by korzystać z jej dobrodziejstw w każdej wolnej chwili.