Stół Victoria, czyli pomysł na ciekawą aranżację jadalni

Jadalnie są pomieszczeniami niezwykle istotnymi. To właśnie w nich zbiera się cała rodzina, by wspólnie spożyć domowy posiłek. Tam przyjmujemy ważnych dla nas gości na poczęstunek. Wystarczy jeden rzut oka na wnętrze, by móc powiedzieć o nas wszystko. Choć jadalnie jako osobne pomieszczenia odchodzą powoli do lamusa, to w każdej formie aranżacji musimy pamiętać, by była przestronna, funkcjonalna i elegancka. Stół Victoria tworzy podstawę każdego wystroju.

Stół Victoria jako łącznik między kuchnią a salonem

Bardzo popularne stają się kuchnie otwarte na pokój czy salon. To ciekawe rozwiązanie architektoniczne, które zapewnia nam większą swobodę i możliwość przebywania w centrum życia domowego, nie wychodząc z kuchni. Jest także druga strona medalu, czyli trudności z odpowiednią aranżacją takich łączonych pomieszczeń. Jak połączyć schludność i minimalizm kuchni z przepychem salonu, który ma stanowić wizytówkę naszego mieszkania? Ciekawym rozwiązaniem jest wprowadzenie wyjątkowego, nowoczesnego stołu. Wysoki połysk i stateczność barw nawiązuje do sprzętów i mebli kuchennych, ale sam kształt delikatnie przekształca pomieszczenie w część reprezentacyjną. Taki właśnie jest stół Victoria. W połączeniu z prostymi krzesłami i lampą dającą rozproszone światło stworzymy strefę przejściową, która prowadzi do części relaksacyjnej mieszkania. Meble możemy umieścić na równie połyskliwych płytkach, co ochroni nasz parkiet przed zabrudzeniem czy zawilgoceniem na wypadek rozlania lub rozsypania produktów spożywczych.

Nowoczesna aranżacja jadalni

Styl nowoczesny w aranżacji mieszkań charakteryzuje się przede wszystkim:

  • prostotą,

  • minimalizmem,

  • wysoką funkcjonalnością,

  • ciekawą koncepcją wystroju,

  • niebanalnym pomysłem.

Jeśli nasza jadalnia jest osobnym pomieszczeniem, to głównym elementem wyposażenia będzie stół. Mebel powinien znajdować się w centralnej części, co nie znaczy, że na środku. Miejsce możemy wyeksponować lampami stojącymi czy montowanymi na ścianie halogenami. Stół Victoria dzięki wysokiemu połyskowi uwielbia znajdować się w centrum uwagi. Będzie też spójny z wystrojem kuchni, jeśli jadalnia jest z nią łączona. Do wyboru mamy wiele linii kolorystycznych. Częstym problemem jest dobór odpowiedniego materiału wykonania podłogi. W jadalni nowoczesnej najlepiej spiszą się eleganckie płytki, które także ułatwią nam późniejsze sprzątanie pomieszczenia. Wysoki połysk stołu współgra i ociepla początkowo chłodne wnętrze.

Jadalnia w stylu V

Stół Victoria jest wyjątkowy dzięki specjalnej podporze w kształcie litery V. Może stanowić niebanalną inspirację na stworzenie całej jadalni pokrytej tym wzorem. Dwa złączone pasy tapety ozdobnej na ścianie, krzesła o podobnej podporze, lampa z kloszem przypominającym odwrócone V… każdy element wyposażenia może nawiązywać do tego przesłania, a tym samym być spójnymi ze sobą, co jest szczególnie ważne we wnętrzach nowoczesnych, ale nie tylko. Aranżując jadalnię w stylu skandynawskim, wybierzmy stół Victoria biało-czarny i takie też wyposażenie dobierzmy. Żeby nieco ożywić wnętrze, niech wszędzie towarzyszą nam zielone rośliny i jasne obrazy powieszone na ścianach.

Stół Victoria jest niezwykłym wyposażeniem. Ten jeden element jest w stanie ukształtować charakter całego pomieszczenia, nadać mu barwy lub zmienić panujący w nim nastrój. W zależności od doboru dodatków może pełnić główną funkcję we wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych czy skandynawskich. Pomysłów na aranżację jadalni z Victorią jest bardzo wiele. A jaki jest Twój?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here