sobota, 15 czerwca, 2024
Strona głównaPoradnikiSprawdź dlaczego styl nowojorski uwielbia światło

Sprawdź dlaczego styl nowojorski uwielbia światło

Styl nowojorski w aranżowaniu wnętrz staje się coraz popularniejszy. Jedną z jego głównych cech jest umiejętne wykorzystanie punktów światła.

Cechy stylu nowojorskiego

Styl nowojorski jest znakomitym wyborem dla osób, które lubią eleganckie wnętrza, ale nie chcą osiągnąć efektu nadmiernego przepychu. Taki sposób aranżacji wnętrz jest kompromisem między luksusowym stylem glamour a pełnym szyku minimalizmem. Nowojorskie wnętrza są z jednej strony klasyczne, z drugiej – znajdziemy w nich proste formy. Styl ten korzysta z materiałów takich jak nikiel czy szkło – te elementy wprowadzają pewną prostotę i surowość. Aranżacje są jednak wypośrodkowane – ociepla je drewno, z którego wykonane są meble i parkiety. Kolejną cechą jest miękkość kształtów – może być ona zaznaczona na przykład lego wygiętymi nóżkami mebli.

Czymś co bardzo łączy styl nowojorski i glamour jest warunek wygody – meble wypoczynkowe zachęcają do tego aby naprawdę odpocząć. Warto też podkreślić, że wnętrza urządzone w stylu nowojorskim zawsze mają tak zwany focal point, czyli centralny punkt pokoju, wokół którego „kręci się” cały wystrój.

Elementy, które mogą znaleźć się w tym miejscu znajdziecie na MyHoneyHome.pl. Może być to na przykład wygodny fotel (najlepiej obity welurem), który stanowił będzie centralny punkt biblioteczki czy saloniku. W jadalni takim miejscem centralnym będzie stół, przy którym spotkamy się z rodziną. Focal point zdefiniuje pomieszczenie i jego styl.

Styl nowojorski kocha światło

Nie da się ukryć, że styl nowojorski kocha światło. Dlaczego? Ponieważ światło pozwala budować odpowiednią atmosferę. Zimne, białe światło z jednej, wiszącej na suficie lampy nie jest czymś co zobaczyć można w amerykańskich wnętrzach. Oświetlenie musi mieć możliwość dopasowania do okazji i pory dnia. Co więcej, dobrym dodatkiem w takiej aranżacji są lustra w nieprzesadnie zdobionych ramach. Uczestniczą one w grze świateł, przydając blasku.

W aranżacjach w stylu nowojorskim, dba się o pewną symetrię. Jeśli kupimy kinkiety – to dwa. Istotne jest również, aby punkty światła rozmieszczone były w różnych miejscach pomieszczenia. Warto zainwestować w zróżnicowane typy lamp – wiszącą jako punkt główny, stojące dla rozświetlenia konkretnej części pomieszczenia i małe lampy stołowe, które będą idealnie budować atmosferę.

Jakie lampy dobrać do pomieszczenia w stylu nowojorskim

Jakie lampy sprawdzą się idealnie we wnętrzach w nowojorskim stylu? Przypomnieć warto o niklu, który widoczny jest w takich aranżacjach. Metaliczny blask doskonale wpisuje się w prostotę i elegancję, charakteryzującą styl. Drugim pożądanym materiałem jest szkło – wykonany z niego klosz to dobry wybór. Wybierając lampy szukajmy modeli o ciekawej, geometrycznej formie, a jednocześnie pozbawionych zbędnych dekoracji.

Jeśli chcielibyśmy element, wyróżniający się kolorem, pomyślmy o lampach z kloszem materiałowym, w ciemnych odcieniach – na przykład dobrze sprawdzi się głęboki granat.

Jeśli chcecie dopasować do waszej aranżacji lampy wiszące – MyHoneyHome.pl to adres, pod którym znajdziecie ciekawe propozycje. Lampy znajdujące się w ofercie wyróżniają się designem i na pewno będą stanowić idealne dopełnienie aranżacji w stylu nowojorskim. Jest z czego wybierać!

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments