Realizacje z kinkietu – najciekawsze przykłady

W ofercie sklepu internetowego znaleźć można ciekawe pomysły na aranżację przestrzeni z kinkietem w roli głównej. Są to produkty wysokiej jakości – funkcjonalne i zarazem atrakcyjne pod względem wizualnym. Obecnie wybór lamp ściennych na rynku jest bardzo duży. Dlatego każdy może znaleźć propozycję odpowiednią do swojego wnętrza.

Gdzie sprawdzają się kinkiety?

Kinkiety od jakiegoś czasu stają się coraz bardziej popularne. Dzisiaj w niczym nie przypominają one modeli sprzed lat – ciężkich i nudnych. Stanowią natomiast niezwykle ciekawe rozwiązanie oświetleniowe. Sama nazwa kinkiet wywodzi się od francuskiego słowa quinquet, które początkowo oznaczało lampę oliwną. Dzisiaj pod tym pojęciem rozumie się udoskonalony przez Antoine Quinqueta model lampy olejowej Ami Arganda z wieku XVIII. Kinkiety stosuje się jako oświetlenie boczne o charakterze dekoracyjnym. Świetnie sprawdzają się m.in. w przypadku miłośników książek. Ciekawą ofertę kinkietów znajdziemy w sklepach z wystrojem wnętrz, np. internetowy sklep Eurołazienki.

Kinkiety regulowane

Obecnie bardzo modne są kinkiety z regulowanymi, ruchomymi wysięgnikami. Takie rozwiązanie ma jedną, podstawową zaletę: przede wszystkim pozwala na skierowanie źródła światła w wybrane miejsce, w zależności od aktualnych potrzeb. Tego typu lampy na ogół wykonane są z metalu. Ponadto coraz większą popularnością cieszą się kinkiety, w przypadku których wykorzystano materiały naturalne. Niektóre modele nawiązują do bardzo modnego od kilku lat stylu industrialnego. Posiadają one wówczas nawet kilka źródeł światła jednocześnie. Są one przy tym raczej minimalistyczne i proste. Często pierwsze skrzypce gra w nich dekoracyjna żarówka.

Kinkiety z abażurami

Oczywiście nadal w sklepach znaleźć można sporą ilość klasycznych kinkietów z abażurami. Są one stosowane często jako lampki nocne, które dają nastrojowe i romantyczne światło. Abażury mogą mieć kolorystykę neutralną, pastelową lub nieco bardziej intensywną. Te pierwsze świetnie współgrają  z wnętrzami utrzymanymi w stylistyce skandynawskiej. Te drugie pasują do aranżacji nowoczesnych. Abażury produkowane są obecnie z różnego rodzaju materiałów, również z naturalnej bawełnyKinkiety często montuje się bezpośrednio do ściany.  Posiadają one często ukryty włącznik, który nie zabiera dodatkowego miejsca na ścianie. Ciekawą alternatywą dla kinkietów są również klasyczne lampy ścienne wykonywane m.in. w wysokiej jakości naturalnego drewna.