Praktyczne zastosowanie dmuchaw gazowych

Ekonomiczne ogrzanie dużych przestrzeni hal lub warsztatów może być sporym wyzwaniem. Najlepszym i sprawdzonym rozwiązaniem dla przemysłu i branży budowlanej są przenośne dmuchawy grzewcze gazowe. Dzięki nim szybko uzyskasz optymalną temperaturę w największych pomieszczeniach.

Jak działa dmuchawa gazowa

Nagrzewnice gazowe są bardzo łatwe i wygodne w obsłudze. Zamontowany w nich elektroniczny wyświetlacz pozwoli kontrolować m.in. temperaturę wydzielanego ciepła. Do zasilenia dmuchawy gazowej możesz użyć litowych baterii akumulatorowych, co sprawdzi się w wypadku gdy nie masz dostępu do sieci elektrycznej. Dzięki nowoczesnej technologii wykonania, obsługa dmuchawy jest bezproblemowa i bezpieczna.

Dmuchawa na butlę gazową działa z wykorzystaniem gazu jakim jest propan-butan lub propan, w związku z tym koniecznością było zastosowanie systemów bezpieczeństwa. Bardzo ważną rolę spełnia reduktor z zaworem odcinającym dopływ gazu, jak również termostat, który zabezpiecza dmuchawę przed przegrzaniem.

Rodzaje nagrzewnic gazowych

Najlepiej zaopatrzyć się w sprzęt pochodzący od sprawdzonych producentów. Jedną z chętniej wybieranych, i charakteryzujących się wysoką jakością, jest dmuchawa gazowa Master. Równie niezawodnie spełni swoje zadanie dmuchawa gazowa Dedra. Dobierz odpowiedni model w zależności od potrzeb np. pod kątem mocy grzewczej, wagi czy ilości przepływu powietrza.

Zasady użytkowania

Zanim pierwszy raz włączysz dmuchawy grzewcze gazowe, warto wiedzieć, że miejsce, w którym mają pracować, musi być odpowiednio wentylowane, ponieważ produktami ubocznymi jej działania są spaliny oraz para wodna. Niezwykle istotna jest również regularna konserwacja oraz sprawdzanie stanu urządzenia, w tym m.in. wyglądu obudowy, szczelności czy stanu przewodów.

Gdzie stosować dmuchawy gazowe

Nagrzewnice gazowe mają wszechstronne zastosowanie i z dużym powodzeniem podniesiecie temperaturę w takich przestrzeniach jak np. magazyny, warsztaty, place budowy czy szklarnie. Na pewno dobierzecie najbardziej odpowiedni rodzaj nagrzewnicy, biorąc pod uwagę tak dużą różnorodność oferowanych modeli oraz rozległy zakres parametrów.

Dmuchawy gazowe to praktyczne rozwiązanie – uniwersalne, bezpieczne i ekonomiczne. Dzięki dostępności wielu modeli i szerokiemu spektrum parametrów, z pewnością wybierzecie najlepszy wariant nagrzewnicy dla swojej działalności.

Chcesz więcej informacji na temat dmuchaw gazowych? Poznać dostępne modele na Polskim rynku i ich cent? Zapraszamy na wentsystem.com