Popularne i praktyczne projekty domów opieki dla osób starszych

Jednym z nieuniknionych efektów tego, że nasze społeczeństwo się starzej, a jednocześnie długość życia Polaków się wydłuża, jest zapotrzebowanie na miejsca w domach opieki dla osób starszych. To znów przekłada się na konieczność powstawania nowych, czy to publicznych, czy prywatnych domów opieki. Jednym z podstawowych aspektów, niezbędnych do ich powstania, jest oczywiście zdecydowanie się i zakup jednego z projektów takich domów.

Dzisiaj przedstawimy Państwu kilka z nich, najbardziej popularnych i funkcjonalnych.

Projekt prywatnego domu opieki dla osób starszych K-65

Oto dom piętrowy, który wyróżnia się nowoczesną, ale stosunkowo prostą elewacją. Samo wykończenie, oryginalne kolorystycznie, zdecydowanie potrafi zrobić wrażenie. Sam projekt jest bardzo uniwersalny – chociaż pierwotnie mamy do czynienia z domem opieki dla osób starszych, projekt może znakomicie sprawdzić się również jako motel, pensjonat czy zajazd – warto więc rozważać go również w takiej kwestii.

Bryła projektu jest prostokątna, elewacje nie posiadają wysunięć, a cały projekt zdecydowanie możemy zaliczyć do prostych, przez co jednocześnie naprawdę niedrogich w realizacji. Do realizacji projektu niezbędna będzie działa o szerokości przynajmniej 22 metrów.

Parter budynku posiada 423,65 m², natomiast piętro 402,23 m². W planie nie uwzględniono podpiwniczenia. Na całość składają się 22 pokoje z łazienkami, biuro, kuchnia z kuchnią pomocniczą, gabinet lekarski oraz rehabilitacyjny, zaplecze kuchenne, jadalnia, pralnia, magazyn, zaplecze socjalne, zaplecze sanitarne, kotłownia ze składem opału oraz oczywiście winda.

Więcej o samym projekcie można dowiedzieć się, klikając w powyższy link.

Projekt domu opieki dla osób starszych K-80

Oto projekt, który przeznaczony jest dla osób planujących duży obiekt, również nie tylko dom opieki, lecz również hotel czy zajazd. I w tym przypadku nie posiada on podpiwniczenia, warto jednak podkreślić obecność wewnętrznego dziedzińca, znakomitego czy to dla gości, czy dla pensjonariuszy. Sam projekt idealnie sprawdzi się wśród osób, które posiadają naprawdę wąską działkę. Jeżeli projekt zostanie wykorzystany jako dom opieki – w części piętra zaplanowano również pokoje dla osób, które będą odwiedzać bliskich w domu opieki.

Wymiary projektu to 29,5 m x 88,52 m a całość obiektu będzie prezentować się tradycyjnie i elegancko. Duży dach umożliwia zaminowanie paneli solarnych lub fotowoltaicznych, jeżeli okolica i ukształtowanie terenu będą optymalne dla takiej inwestycji.

Powierzchnia użytkowa budynku to 1284,93 m² parteru oraz 163,05 m² piętra. W obiekcie znajdują się, jak powyżej, wszystkie niezbędne pomieszczenia, jednak ten projekt jest znacznie większy, bowiem zaplanowano 50 pokoi, co przekłada się na aż 100 miejsc dla pensjonariuszy.

Projekt domu opieki dla osób starszych K-16

Oto kolejny projekt, który można uznać za bardzo uniwersalny – sprawdzi się nie tylko jako dom opieki, ale również hotel, sanatorium czy budynek handlowo-usługowy. Całość prezentuje się niezwykle nowocześnie, również ze względu na dach, przypominający dach mansardowy.

Sam projekt znowu nie został zaprojektowany na nietypowym czy trudnym kształcie, co przekłada się na prostotę jego realizacji. Mamy tutaj również do czynienia nie tylko z parterem i piętrem, ale również poddaszem. Niezależnie od przeznaczenia, na pewno kolejnym plusem okażą się liczne balkony.

Sama powierzchnia użytkowa całego budynku wynosi 1410.50 m², sama działka, na której można go wybudować, powinna mieć przynajmniej 33,7 m. I w tym przypadku mamy dostęp do wszystkich niezbędnych pomieszczeń, jednak ilość pokoi została ograniczona względem poprzedniego projektu – wynosi ona bowiem 24. Wszystkie ona znajdują się na piętrze.

Projekt prywatnego domu opieki dla osób starszych LK-67

Oto kolejny projekt, który może służyć zarówno jako dom opieki dla osób starszych, jak i zajazd lub hotel. Znajdziemy tutaj parter z poddaszem, jednak i ten budynek nie ma w swoich planach podpiwniczenia. Podobnie jak w poprzednim przypadku, mamy tutaj do czynienia z obiektem z zaplanowanymi 24 pokojami dla gości lub pensjonariuszy, poza nimi do dyspozycji pozostaną oczywiście inne, niezbędne pomieszczenia i przestrzenie. Powierzchnia użytkowa całego obiektu będzie wynosić 1066.00 m². Same pokoje będą znajdować się zarówno na parterze, jak i na poddaszu.

Projekt prywatnego domu opieki dla osób starszych K-67

Oto ostatni z omawianych projektów, parterowy dom opieki dla osób starszych z poddaszem. Cechuje go na pewno tradycyjny styl, dłuższa bryła czy spadzisty dach. Znów sprawdzi się idealnie jako hotel lub zajazd i co istotne, jest to projekt, który polecany jest osobom planującym obiekt o naprawdę dużej powierzchni użytkowej – wynosi ona bowiem 1066.00 m².

Bryła prezentuje się niezwykle prosto – to znowu pozytywnie płynie na koszty realizacji. Sam projekt idealnie sprawdzi się znów na wąskich, lecz długich działkach. I w tym przypadku będziemy mieli dostępne 24 pokoje dla gości lub pensjonariuszy.

Zainteresowanych serdecznie zapraszamy nie tylko do dokładniejszego sprawdzenia opisanych powyżej projektów, lecz również do sprawdzenia szerokiej oferty Kbprojekt.pl.