poniedziałek, 27 maja, 2024
Strona głównaPomieszczeniaPiętrowe łóżka dla dzieci - poradnik zakupu

Piętrowe łóżka dla dzieci – poradnik zakupu

Marzeniem wielu dzieci jest posiadanie sporego pokoju, w którym mogłyby się bawić do woli. Dziecięca siła i chęć ciągłego odkrywania sprawiają, że nasi podopieczni muszą wyszaleć się do woli, nawet kosztem potężnego bałaganu. Jak jednak bawić się w miejscu, w którym większą część pokoju zajmują pojedyncze łóżka? Ten problem jest bardzo widoczny w blokach, w mieszkaniach o małym metrażu, jednak łatwo można sobie z nim poradzić, dzięki bogatej ofercie, a także wiedzy, że łóżka piętrowe są naprawdę bezpieczne.

Praktyczne rozwiązania na mały metraż

Łóżka piętrowe dla dzieci to ciekawe, ale przede wszystkim praktyczne rozwiązanie. W małym pokoju, przy dwójce urwisów, należy szukać nie tyle co estetycznych, ale odpowiednich pomysłów na zagospodarowanie terenu. Już sama szafa zajmuje dużo miejsca, nie mówiąc o kufrach na zabawki czy półek na książeczki. Piętrowe, dziecięce łóżka są natomiast bezpieczne, wbrew powszechnej opinii. Na rynku możemy znaleźć setki takich mebli, z różnorodnymi udogodnieniami. Jednym z takich udogodnień jest wysoka rama łóżka, która uniemożliwia upadek dziecka z wysokości. Dla młodszych polecane są także łóżka piętrowe, które mają drabinkę zabezpieczoną od tyłu dyktą, dzięki której maluch nie poślizgnie się na schodku. Łóżka te są coraz bardziej solidne, dzięki czemu wytrzymają najbardziej intensywną zabawę naszych pociech, co jest kolejnym, zdecydowanie mocnym plusem.

Kolor, kształt, zabawa

Kolorystyka takich łóżeczek jest różnorodna, zazwyczaj są to ciepłe, typowo dziecięce kolory, jak zielony, niebieski czy różowy. W sklepach możemy zakupić nie tylko standardowe modele, ale w wielu miejscach otrzymamy łóżeczku według projektu własnego dziecka. Możemy również sami, jako rodzice, spróbować swoich sił w upiększeniu takiego łóżeczka. Warto spróbować zmienić zwykły pokój w dżunglę, w której to właśnie piętrowe łóżko dla dzieci będzie bazą dowodzenia. Może to jednocześnie nauczyć dziecko zachowania się w takim łóżeczku, a z drugiej stron mebel posłuży nam jako dodatkowa, ciekawa przestrzeń do wykorzystania w rodzinnej zabawie.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments