Panel prysznicowy - jak go wybrać i zamontować?

Kabiny prysznicowe cieszą się coraz większą popularnością i coraz częściej zastępują w łazienkach wanny. Wynika to głównie z tego, że korzystanie z prysznica jest bardziej praktyczne w porównaniu z wanną. Jednak pamiętać trzeba, że prysznic prysznicowi nie równy. Ogromnie ważny jest tu wybór panelu prysznicowego. Na co zatem zwrócić uwagę?

Wybór panelu prysznicowego

Dobry panel prysznicowy to przede wszystkim taki, który jest funkcjonalny i atrakcyjny. Powinien być wyposażony w głowicę prysznicową, kran i spryskiwacze. Na rynku dostępne są oczywiście różne modele paneli prysznicowych. Dlatego wybór tego idealnego dla wielu osób jest niemałym problemem. Jasne jest, że panel musi być dopasowany do łazienki. Na szczęście na rynku dostępne są panele w wielu różnych kształtach, wzorach i stylach. Dzięki temu wybrać można taki, który znakomicie wpisywać będzie się w aranżację łazienki. Wybierać można wśród paneli ze strumieniem deszczowym, z wodospadem czy panele ręczne. Wybór jest ogromny. Sporą popularnością cieszą się dziś panele prysznicowe z funkcją regulacji temperatury oraz przepływu wody. Takie rozwiązanie z pewnością zwiększa komfort korzystania z prysznica.

Montaż panelu prysznicowego

Panel prysznicowy powinien być prawidłowo zamontowany. Jak to zrobić? W pierwszej kolejności należy określić miejsce jego instalacji i zaznaczyć położenie otworów montażowych. Następnie wywiercić należy otwory. Kolejny krok to przymocowanie wspornika montażowego do ściany oraz węża natrysku do wylotu z boku panelu prysznicowego. W tym momencie możliwe jest podłączenie elastycznych przewodów doprowadzających wodę do głównego źródła wody. Po tej czynności należy sprawdzić, czy nie ma wycieków w rurach doprowadzających wodę. W tym celu należy włączyć zasilanie wody. Jeśli nie ma żadnych przecieków, wówczas można panel prysznicowy przymocować do ściany. Panel zawiesić należy na wsporniku montażowym. Po przymocowaniu panelu włączyć można wodę. Ostatni krok to uszczelnienie panelu za pomocą silikonu.

Panele prysznicowe cieszą się ogromną popularnością z trzech powodów. Są eleganckie, stylowe i wielofunkcyjne. Dzięki szerokiemu wyborowi każdy ma możliwość zakupu takiego panelu, który idealnie spełniać będzie indywidualne potrzeby i oczekiwania. Jak można się również przekonać, jego montaż nie jest bardzo skomplikowany. Jeśli jednak dla kogoś jest to zadanie zbyt trudne, zawsze może skorzystać z pomocy fachowca. Będzie się miało wówczas pewność, że panel zamontowany jest prawidłowo i z jego korzystaniem nie będzie żadnych problemów.