nowoczesne firany do kuchni

Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy czas na przygotowaniu posiłków, nierzadko spożywamy tam śniadanie, obiad oraz kolację. To ważne, ale przede wszystkim praktyczne miejsce, które musi łączyć dwie cechy – jego aranżacja powinna być piękna i stworzona pod kulinarne eksperymenty. Nowoczesna firana do kuchni musi być funkcjonalna i nie może sprawiać nadmiernych kłopotów przy otwieraniu i zamykaniu okna.

Jaka firana najlepsza?

Kuchnia to kuźnia zapachów. Jak wszyscy doskonale wiemy, zapachy szybko są absorbowane przez sztuczne włókna. Wiemy to między innymi dzięki palaczom, gdyż dym papierosowy bardzo szybko osiada na firanach i ciężko się go z nich pozbyć. Decydując się na firanę do kuchni, musimy pamiętać, by jej zakładanie i zdejmowanie zajmowało nam minimum czasu. Warto więc zdecydować się na model, który nie potrzebuje setki żabek, a tylko od kilkunastu do kilkudziesięciu. Lub można też zakupić firanę, która wisi na wstążkach lub materiałowych zaczepach, a które wystarczy tylko zsunąć z karnisza. Nowoczesne firany do kuchni powinny być więc krótkie i wygodne. Drugą ważną rzeczą jest pranie firanki. Wybierajmy modele z takich materiałów, by nie trzeba było ich dodatkowo krochmalić. Decydujmy się więc na modele szyte z woalu lub żakardu.

Zazdrostka jako nowoczesna firana do kuchni?

Nowoczesne rozwiązania przynoszą nam też firany znane jako firanki zazdrostki. To tak naprawdę staromodne firany, ukochane przez naszych przodków. Ostatnio jednak coraz częściej pojawiają się we współczesnych domach. Stają się, z miesiąca na miesiąc, coraz bardziej modne. Nowoczesne firany do kuchni – zazdrostki – są podzielone na dwie części. W ten sposób środek jest wolny, a gospodyni może obserwować to, co dzieje się za oknem. To ładny i dość praktyczny dodatek, ale i tak, w kuchni, w której gotuje się obiady dla wieloosobowej rodziny, prym wiedzie żakard. Jest on łatwy do pielęgnacji, miły, a nowoczesne firany do kuchni, szyte z tego materiału, cechują się ładnymi wzorami, ciekawymi upięciami i ogólnym pięknem. Są podmuchem świeżości i elegancji w kuchni.