Nowoczesna brama wjazdowa – rodzaje, materiały, sterowanie

Brama wjazdowa na posesję powinna być odpowiednio dobrana i zamontowana, aby można było korzystać z niej wygodnie każdego dnia. Jakie rodzaje nowoczesnych bram wjazdowych są obecnie stosowane najczęściej?

 

Rodzaje nowoczesnych bram wjazdowych

Pierwszą decyzją, jaką należy podjąć przy zakupie bramy wjazdowej, jest rodzaj jej konstrukcji. Obecnie nowoczesna brama wjazdowa – https://fello.pl/ogrodzenia/bramy-wjazdowe/ może być zamówiona w różnych wariantach, dlatego też trzeba będzie podjąć decyzję dotyczącą jej budowy.

 

Najczęściej spotykane są dwa rodzaje konstrukcji bram wjazdowych:

  • Bramy wjazdowe przesuwne – konstrukcja tego typu bramy skład się z jednego albo też z dwóch skrzydeł, które rozsuwane są na specjalnych profilach. Aby zamontować tego rodzaju bramę, konieczne jest posiadanie odpowiedniej przestrzeni po jej boku albo pod dwóch bokach, co ogranicza jej zastosowanie.

  • Brama wjazdowa rozwierana, skrzydłowa – wyposażona najczęściej w dwa skrzydła, które otwierane są na boki po łuku. Tego typu bramy dobrze sprawdzają się również w mniejszych przestrzeniach, przy czym zabierają miejsce po otwarciu. Warto więc sprawdzić, czy ich montaż jest możliwy.

 

Materiały używane do bram wjazdowych

Bramy wjazdowe na posesje wykonuje się z różnych typów materiałów. Z jakich wykonana jest najczęściej nowoczesna brama wjazdowa?

 

Obecnie najczęściej wykorzystuje się metal, a dokładnie gotowe profile metalowe, które montowane są pionowo albo poziomo. Takie ogrodzenia określane są jako panelowe albo palisadowe.

 

Wybór metalowej bramy związany jest z wieloma korzyściami. Zaliczają się do nich przede wszystkim wysoka odporność na czynniki atmosferyczne oraz na uszkodzenie mechaniczne, a także atrakcyjny wygląd i brak potrzeby regularnej konserwacji bramy.

 

Warto wskazać, że nowoczesna brama wjazdowa może być też wykonana z wykorzystaniem belek drewnopodobnych. To również profile metalowe, lecz odpowiednio wykończone, aby przypominać drewno. Mają naturalny wygląd desek, jednak też nie mają ich wad.

 

Sterowanie nowoczesną bramą wjazdową

Do sterowania bramami wjazdowymi wykorzystuje się obecnie sprawne napędy oraz układy automatyki. Dzięki temu nowoczesna brama wjazdowa nie musi być obsługiwana ręcznie – wystarczy tylko naciśnięcie przycisku lub skorzystanie aplikacji mobilnej.

 

Uzupełnienie bramy wjazdowej o napęd jest zatem bardzo dobrym rozwiązaniem, aby zaoszczędzić swój czas i korzystać z bramy komfortowo.

 

Napędy mogą być wykonane zarówno w przypadku bram przesuwanych, jak i bram skrzydłowych. Dobierane są one między innymi zależnie od ciężaru bramy.