sobota, 15 czerwca, 2024
Strona głównaPomieszczeniaBalkonNajlepsze doniczki na balkon

Najlepsze doniczki na balkon

Doniczki na balkon to przedmioty, które są aż nazbyt konieczne, by ten balkon ubogacić. Aby posadzić rośliny, dać im odpowiednie warunki do rozwijania się, trzeba wyposażyć się w odpowiednie i ładne doniczki. Jak to zrobić? Jakie doniczki wybrać?

Doniczki na balkon – estetyczne i praktyczne

Przede wszystkim warto dobrać praktyczne doniczki, które sprawdzą się w każdych warunkach. Na nawet osłoniętych balkonach może dochodzić do różnych urazów mechanicznych. Wpływ słońca i opadów również jest bardzo wysoki – potrafi niszczyć najciekawsze doniczki. Warto więc wybierać doniczki, które są stworzone z odpowiednich materiałów. Jeżeli wybieramy drewno, wystawiajmy w nim kwiaty tylko podczas słonecznej pogody. Nie zapomnijmy o pielęgnacji i odpowiedniej impregnacji, która przedłuży życie naszej doniczki. Kolejną istotną kwestią jest dobór wielkości doniczki do roślin. Jeżeli chcemy uprawiać rośliny o grubych, potężnych systemach korzeniowych, musimy zadbać o nie doniczkę, a donicę. Dopiero potem patrzmy na aspekt wizualny. Warto także dobierać inne dekoracje na balkon do donicy, jeżeli decydujemy się na potężne rośliny. Piękno wybranych doniczek subiektywnie jest ulotne – zmyje je deszcz i brzydka, jesienna pogoda.

Rodzaje doniczek

Doniczki są robione z różnych materiałów, a każdy z nich ma inne właściwości. Przede wszystkim mogą być ceramiczne bądź plastikowe – i są to jedne z tańszych donic. Do dyspozycji mamy jeszcze drewniane właśnie i metalowe. Ceramiczne doniczki nadają się na cały rok, jednak ważne, aby były one tworzone z mrozoodpornej ceramiki. Plastikowe donice mogą się zniszczyć przez upadek, spowodowany przez wiatr, jednocześnie pękając. Warto je więc obciążyć. Metalowe doniczki nie prezentują się zaś tak pięknie, jak pozostałe, jednak obecnie panuje moda na ich ubarwianie i ozdabianie – można więc spróbować swoich sił i ozdobić taką doniczkę na własną rękę. Ciekawym rozwiązaniem będzie wykorzystanie dwóch materiałów – na przykład drewna i metalu, by stworzyć swoją wyjątkową kompozycję i mały raj na blokowym balkonie.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments