Na co zwrócić uwagę wybierając łóżko do sypialni?

Urządzając modną sypialnię, wiele osób zastanawia się, jakie łóżko warto w niej umieścić. To nie tylko najważniejszy mebel w pomieszczeniu, ale również akcesorium, które nada charakteru całej aranżacji. Odpowiednio dopasowane, w znacznym stopniu wpłynie na komfort użytkowników. Wśród łóżek do sypialni odnaleźć można wiele różnorodnych akcesoriów. Na co warto zwrócić uwagę, aby wybrać odpowiednie?

Podstawowe parametry

Przede wszystkim, należy dopasować wielkość łóżka do pomieszczenia i zapotrzebowania. Standardowa długość takich mebli to 200 cm. Różnią się one głównie szerokością. Poszukując modelu jednoosobowego, warto wybrać przedmiot o szerokości min. 80 cm. Minimalna szerokość dla dwóch osób to 140 cm. Najbardziej komfortowe są zwykle szerokie łóżka. Należy jednak dobrze przemyśleć ich dopasowanie do wielkości pomieszczenia. Wybierając łóżko do sypialni warto również zwrócić uwagę na jego stelaż. Wśród szczególnie polecanych pojawiają się drewniane stelaże, wykonane z elastycznych listew. Dla komfortu użytkowników ważne jest to, aby były one gęsto rozmieszczone. Praktycznym elementem łóżka będzie również skrzynia do przechowywania pościeli. Możliwy jest zakup zaopatrzonego w nią modelu lub dokupienie odpowiedniego kufra.

Osoby, które w sypialni spędzają wieczory z książką lub oglądają filmy, powinny zdecydować się na łóżko do sypialni z wezgłowiem. Taki element zapewni wygodne oparcie. Ochroni również ścianę przed zabrudzeniami i uszkodzeniami.

Jakie łóżko wybrać?

Najbardziej popularne rodzaje łóżek do sypialni to modele drewniane, tapicerowane i metalowe. Pierwsze z nich są szczególnie cenione ze względu na funkcjonalność i wyjątkowy charakter. Takie akcesoria sprawdzą się w stylach aranżacyjnych promujących wykorzystanie naturalnych surowców. Warto więc umieścić je m.in. w sypialniach skandynawskich, boho i rustykalnych. Niektóre gatunki drewna posiadają również właściwości antystatyczne i antyalergiczne. Egzemplarze z twardych surowców z pewnością będą inwestycją na lata. Łóżko do sypialni metalowe to przede wszystkim doskonałe rozwiązanie do małych pomieszczeń. W tej kategorii można bowiem odnaleźć delikatne konstrukcje, które pomogą optymalnie powiększyć wnętrze. Takie akcesoria sprawdzą się m.in. w stylu loftowym i industrialnym. Łóżka tapicerowane skomponują się z aranżacjami glamour i retro. Dzięki miękko obitym brzegom i krawędziom, będą bezpiecznym rozwiązaniem w mieszkaniach z dziećmi. Mebel dopasowany do zapotrzebowania będzie zarówno modnym, jak i funkcjonalnym wyborem.